Nie przegap
Strona główna » Region » Dzień Otwarty PWSZ

Dzień Otwarty PWSZ

Piątek, 10 marca warto spędzić w murach Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie. Największa uczelnia regionu zaprasza wszystkich zainteresowanych na Dzień Otwarty. W jego ramach będzie można zapoznać się z ofertą edukacyjną PWSZ, ale także wziąć udział w ciekawych prezentacjach, eksperymentach i pokazach, obejrzeć uczelnię “od wewnątrz”, czy w końcu powalczyć o cenne nagrody, które czekają na zwycięzców gry terenowej.

Dzień Otwarty to wspólne dzieło całej społeczności PWSZ. W jego organizację włączyli się bowiem nie tylko pracownicy wszystkich Instytutów, ale także studenci, którzy chcą “pochwalić się” swoją Uczelnią. Dzięki temu program imprezy liczy aż kilkadziesiąt pozycji. – Zależy nam na tym, by w kilka godzin pokazać każdemu chętnemu nasze najmocniejsze strony – od wysokowykwalifikowanej kadry dydaktyków, przez imponującą bazę lokalową do nowoczesnego sprzętu wykorzystywanego w procesie kształcenia – tłumaczy Piotr Kopa, szef Biura Promocji PWSZ.

– Z punktu widzenia tegorocznych maturzystów, kluczowa wydaje się możliwość zdobycia wiadomości na temat uczelni “u źródeł”. Każdy Zakład, każdy Instytut – poza innymi atrakcjami – przygotował bowiem punkty informacyjne, które działać będą przez cały czas trwania Dnia Otwartego – wyjaśnia Monika Grela z Biura Promocji PWSZ, koordynatorka przedsięwzięcia. 

PROGRAM DNIA OTWARTEGO W SKRÓCIE

Instytut Humanistyczny zaprasza na m.in: gry i konkursy tematycznie związane ze sztuką, historią i geografią krajów frankofońskich, czy wykład otwarty prof. dr. hab. Andrzeja Borowskiego “Nowoczesna retoryka, czyli sztuka społecznego survivalu” przygotowany specjalnie na Dzień Otwarty.

Instytut Matematyczno-Przyrodniczy przygotował: prezentacje widowiskowych chemicznych doświadczeń laboratoryjnych, projekcje filmów, wystawę minerałów, wykład “Woda – niezwykła substancja”, a także pokazy slajdów, zdjęć i sprzętu używanego w trakcie badań.

Instytut Politechniczny zaprasza na m.in.: szybki kurs programowania, warsztaty z modelowania 3D i kryptografii, wykłady poświęcone informatyce, pokaz sprzętu, m.in kamer termowizyjnych, czy wizytę w laboratorium materiałowym.

Instytut Ochrony Zdrowia przygotował m.in.: liczne badania i testy medyczne określające zdrowie, sprawność i tężyznę fizyczną, możliwość skorzystania z różnych form masażu i innych zabiegów, prezentacje nowoczesnych pracowni fizyko- i kinezyterapii, akcję promującą honorowe krwiodawstwo, kurs bandażowania, pokaz prawidłowej pielęgnacji noworodka, czy pokazy nowoczesnego sprzętu, który wykorzystywany jest podczas studiów.

Instytut Administracyjno-Ekonomiczny zaprasza na m.in.: gry i quizy z nagrodami dotyczące podstaw prawa i administracji, prezentacje multimedialne, czy zwiedzanie wyjątkowego w polskich warunkach szkolnych Symulacyjnego Przedsiębiorstwa Turystycznego “Symtur”.

Instytut Sztuki przygotował m.in.: gry i konkursy oraz pokazy.

Program Dnia Otwartego uzupełnia gra terenowa z bardzo atrakcyjnymi nagrodami. – To zabawa dla wytypowanych przez szkoły drużyn, które zmierzą się z kilkunastoma, bardzo zróżnicowanymi zadaniami, wymagającymi od uczestników nie tylko wiedzy ogólnej, ale także umiejętności pracy w zespole, podejmowania decyzji działając pod presją czasu, a nawet sprawności fizycznej – tłumaczy Monika Grela. Zwycięskie drużyny wygrają dla swoich szkół m.in. mikroskopy, tablet i zestaw preparatów biologicznych, a dla siebie atrakcyjne upominki przydatne w codziennej edukacji.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa jest największą Uczelnią regionu. Studiuje w niej obecnie ok. 4 tys. młodych ludzi. Według oficjalnej informacji Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego PWSZ w Tarnowie od dwóch lat jest najczęściej wybieraną wyższą szkołą zawodową w Polsce.

plan

Dzień otwarty – program

PWSZ

 

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast