Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Dzień otwarty szkoły w Łysej Górze

Dzień otwarty szkoły w Łysej Górze

19 kwietna 2011 godz. 10.00 tę datę i godzinę trzeba zapamiętać już dziś !!!

 

To godzina „0” dla każdego gimnazjalisty, który chce wybrać szkołę przyszłości, zdobyć zawód, dobrą pracę a przede wszystkim mieć poczucie, że dobrze w siebie zainwestował.

Obecne trendy „pchają” młodych do miast, gdzie funkcjonują jako anonimowi przybysze ze wsi. Niewielu potrafi docenić dorobek pokoleń zawarty w ścianach niemal 70-cio letniej szkoły, bo mowa tu o ZSTiO w Łysej Górze, która przeżyła wiele pokoleń młodzieży i kadencji dyrektorskich. Wiadomo czasem bywało różnie, ale nie znam osoby, która narzekałaby na tę szkołę z perspektywy mijającego czasu. Powiecie, że tyle tysięcy ludzi pozostaje bez pracy, jak nie narzekać? Ale bezrobocie to zmora nie tylko tego regionu, nie ważne czy mieszkasz nad morzem czy w górach liczy się pomysł na siebie, a wykształcenie i spotkani na drodze życia ludzie, to tylko pomoc w realizacji marzeń.

Miła atmosfera, ciekawe znajomości, małomiasteczkowa kultura (od zawsze Łysa Góra miała miejskie aspiracje), poczucie bezpieczeństwa i pewność, że nauczyciel będzie miał czas dla każdego ucznia to atuty przemawiające za ZSTiO w Łysej Górze.

Tak więc PAMIETAJCIE o wtorku 19.04.2011, bo to dzień rekreacyjno-piknikowy w naszej szkole dla każdego zainteresowanego lub jeszcze niezdecydowanego gimnazjalisty z całego powiatu i nie tylko, ciekawe atrakcje jakie zapewniają tego dnia nauczyciele i uczniowie zadowolą każdy gust!

ZOBACZ, PRZEKONAJ SIĘ SAM I POZWÓL SOBIE NA REALIZACJE MARZEŃ!!!

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Informator do art.

Dotyczącego kierunków kształcenia w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Łysej Górze

Oferta edukacyjna na rok szkolny 2011/12

Typ szkoły:Korzyści:Możliwości pracy/ dalszego kształcenia:
Technikum 

 

technik hotelarstwa

4-letnie

Tu nauczysz się 

języka: angielskiego, niemieckiego lub hiszpańskiego (program rozszerzony), podstaw ekonomii, marketingu, obsługi w hotelach i obsługi ruchu turystycznego.

 

Po szkole możesz pracować w renomowanych hotelach, biurach turystycznych, w restauracjach, a także podjąć studia na wybranym kierunku np. turystyce, zarządzaniu hotelarstwem lub każdym innym.

Technikum 

technik usług fryzjerskich

4-letnie

Tu nauczysz się modelowania włosów jak również umiejętności kontaktu z klientem, psychologii, technik kosmetycznych i wizażu. 

Dzięki Nam dowiesz się jak wykonać i dopasować fryzurę oraz makijaż i strój do typu urody i osobowości.

 

Pracę podejmiesz w dowolnym zakładzie fryzjerskim lub kosmetycznym, także swoim własnym. Możesz też kontynuować naukę na dowolnym kierunku studiów np. kosmetologii, fryzjerstwie i wizażu.

Technikum 

technik ekonomista

4-letnie
/nowość/

Nauka w tej klasie to szansa dla przedsiębiorczych 

U nas nauczysz się jak:

  • założyć firmę
  • zorganizować rachunkowość
  • rozliczyć firmę z Urzędem SkarbowymZUS-em
  • obsługiwać profesjonalny program księgowy, płacowy, kadrowy i inne.

 

Zdobędziesz atrakcyjny zawód dający umiejętności praktyczne do pracy w działach ekonomicznych banków i spółek handlowych, produkcyjnych w zakresie: rachunkowości, finansów, ubezpieczeń, marketingu, administracji, informacji w przedsiębiorstwie i wprowadzenia do biznesu. 

Możesz podjąć pracę przede wszystkim w komórkach finansowo-księgowych wszystkich podmiotów gospodarczych, a także w bankach oraz jednostkach i zakładach budżetowych

Szkoła Policealna 

technik usług kosmetycznych
2-letnia

/nowość/

Tu nauczysz się wykonywać zabiegi w zakresie kosmetyki pielęgnacyjnej, leczniczej i upiększającej, różne rodzaje makijażu oraz zabiegi fizykoterapeutyczne

Poznasz również zasady wykonywania manicure, pedicure. Będziesz potrafiła udzielić fachowej porady kosmetycznej. Poznasz też zagadnienia z zakresu kosmetologii, dermatologii i higieny, a zajęcia praktyczne odbędziesz w naszej profesjonalnej pracowni.

 

Masz szansę współpracy z wieloma nowoczesnymi firmami kosmetycznymi, które wśród najlepszych absolwentek tego właśnie kierunku poszukują kadry. Zawód kosmetyczki stwarza szerokie możliwości pracy.

Zasadnicza
Szkoła Zawodowa

2-letnia 

 

o profilu fryzjerskim

Fryzjerstwa nauczymy Cię od podstaw. Nauka odbywa się w pracowni fryzjerskiej wyposażonej w sprzęt i materiały fryzjerskie. Będziesz mieć także okazję poznać istotę pracy fryzjerskiej czyli obsługę klienta. 

 

Podejmując naukę w naszej szkole staniesz się niezwykle konkurencyjny na dzisiejszym coraz trudniejszym rynku pracy. Przystąpienie Polski do Unii Europejskiej a co za tym idzie poszerzenie rynku pracy otwiera wspaniałe możliwości przed osobami uczącymi się zawodu fryzjerki i fryzjera. 

Możesz pracować w zakładzie fryzjerskim, salonie fryzjerskim oraz prowadzić własną działalność gospodarczą świadcząca usługifryzjerskie.

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast