Don't Miss
Home » Wiadomości » Dzienny Dom Opieki – otwarcie w styczniu 2019

Dzienny Dom Opieki – otwarcie w styczniu 2019

Ruszyła rekrutacja do Dziennego Domu Opieki Medycznej (DDOM), który rozpocznie działalność już w styczniu w Szpitalu Powiatowym w Brzesku. Placówka została pomyślana dla pacjentów, którzy przeszli poważną chorobę, są po hospitalizacji i na nowo muszą się nauczyć funkcjonować.

Chcemy ich tego nauczyć. Stąd zakres opieki w DDOM jest bardzo szeroki. To przede wszystkim rehabilitacja, ale także wsparcie psychologiczne, dietetyczne czy geriatryczne – wylicza Elżbieta Adamska, koordynatorka działalności DDOM.

Z zajęć w DDOM, które będą prowadzone od poniedziałku do piątku w godzinach 6.30-16.00, mogą skorzystać osoby powyżej 60 roku życia, posiadające sprawność funkcjonalną określoną w skali Barthel pomiędzy 40-65 pkt. Warunkiem jest także hospitalizacja, zakończona jednak nie później niż rok temu.

Potrzebne jest także skierowanie od lekarza ubezpieczenia zdrowotnego, nieważne jakiej specjalizacji. Druk wniosku o przyjęcie można dostać w naszym szpitalu – wyjaśnia Elżbieta Adamska.

Co istotne, pobyt w DDOM będzie bezpłatny, a ponadto szpital może zagwarantować pacjentom transport, czyli może ich przywieźć na zajęcia, a po ich zakończeniu odwieźć do domu.

Dzienny Dom Opieki Medycznej będzie się mieścił na I piętrze szpitala. Placówka zajmie ok. 300 m. kw. Zaplanowano tu przestronny gabinet rehabilitacji, kuchnię z aneksem jadalnym (pacjenci otrzymają obiad), pokoje terapii zajęciowej, salę wypoczynku, gabinet fizjoterapii. Cały oddział będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych – dodaje Elżbieta Adamska. Będzie też bardziej przypominał przyjazne domowe wnętrze niż szpitalny oddział. Pomysłodawcom powstania placówki bardzo zależy, by przebywający w niej pacjenci czuli się właśnie jak w domu. Maksymalnie w DDOM może przebywać jednocześnie 15 pacjentów. Ich pobyt nie może być dłuższy niż 4 miesiące. Obecnie trwają prace remontowe, dobierane są meble i wyposażenie. Drzwi DDOM zostaną otwarte już 1 stycznia 2019 r.

Zapisy przyjmowane są już teraz w Szpitalu Powiatowym w Brzesku III p. pokój 369 lub pod nr tel. 507 219 562 od godz. 7.00 do 14.30

Projekt „Utworzenie dziennego Domu Opieki Medycznej w SP ZOZ w Brzesku dla osób niesamodzielnych, w tym starszych z powiatu brzeskiego, szansą na poprawę jakości życia”  jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020 z Europejskiego Funduszu Społecznego.

spzoz-brzesko.pl

Reklamy i banery w gazecie oraz na portalu Informator Brzeski  – tel. 608 653 909, redakcja@informatorbrzeski.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast