Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Edukacja ekologiczna w przedszkolach i szkole podstawowej

Edukacja ekologiczna w przedszkolach i szkole podstawowej

Przedszkole w Szczepanowie 2W dniu 28 kwietnia 2016 r. Dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Brzesku wraz z pracownikami odwiedzili 3 placówki edukacyjne w Gminie Brzesko: Publiczną Szkołę Podstawową w Szczepanowie, Publiczne Przedszkole Nr 4 w Brzesku oraz Publiczne Przedszkole w Szczepanowie Oddział  Wokowice. Przeprowadzone zajęcia miały na celu edukację ekologiczną dzieci, w zakresie ochrony powietrza.

Spotkanie rozpoczął Dyrektor Wydziału witając zebranych.  Przedstawił główne źródła zanieczyszczeń powietrza oraz zagrożenia z tym związane. Następnie głos zabrał specjalista ds. lasów niepaństwowych, który opowiedział o swojej pracy, szczególnie wskazując, iż drzewa w przyrodzie mają olbrzymie znaczenie ze względu na produkowany przez nie tlen oraz pochłanianie dwutlenku węgla. Z udziałem dzieci zaprezentował również czynności jakie wykonywane są podczas cechowania drewna oraz krótko scharakteryzował  służące do tego narzędzia.

Kolejno inspektorzy w Wydziale Ochrony Środowiska zrobili dla dzieci quiz z pytaniami dotyczącymi ochrony powietrza np. „Czym oddychamy?”, „Jakie działania wprowadzają najwięcej zanieczyszczeń do powietrza?”, „Jak dzieci wraz z rodzicami mogą chronić powietrze?”, „Jaki wpływ na powietrze mają drzewa?” oraz „Czego nie wolno spalać w piecu, a czym można palić aby nie zanieczyszczać powietrza”. Następnie rozdane zostały dzieciom niespodzianki za aktywny udział w zajęciach. Na zakończenie dzieci wraz z nauczycielami oraz pracownikami Wydziału Ochrony Środowiska udali się przed placówki edukacyjne w celu zasadzenia drzewka (wiśni japońskiej) jako symbolu zdrowego powietrza. Dzieci ochoczo nadały drzewkom imiona.

Należy częściej przeprowadzać takie akcje aby od najmłodszych lat dzieci nabrały dobrych nawyków służących ochronie środowiska, które w przyszłości zaowocują szacunkiem do natury oraz odpowiedzialnym korzystaniem z jej zasobów.

sp

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast