Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Edukacja w sześciu krajach

Edukacja w sześciu krajach

Dwadzieścia cztery wyjazdy zagraniczne przewidywane są w ramach edukacyjnego projektu Comenius, do którego realizacji wraz z sześcioma innymi partnerami przystępuje Zespół Szkół w Woli Dębińskiej. Jego efektem ma być przełamywanie stereotypów i uprzedzeń narodowościowych, a także poprawa znajomości języków obcych.

Program realizowany jest już od lat. Przystępują do niego szkoły wyłonione wskutek naboru polegającego na ocenie zgłaszanych projektów. Począwszy od tego roku szkolnego weźmie w nim udział także Zespół Szkół w Woli Dębińskiej, który współpracować będzie z sześcioma innymi szkołami z Hiszpanii, Czech, Słowacji, Francji, Chorwacji oraz Niemiec.

Projekt, którego koordynatorem została Barbara Legutko, nauczyciel  z ZS w Woli Dębińskiej, potrwa do 2014 roku. Weźmie w nim udział łącznie 420 uczniów (w tym 90 z ZS w Woli Dębińskiej) oraz 44 nauczycieli. W jego ramach przewidywane są wyjazdy zagraniczne, w trakcie których realizowany będzie szczegółowy harmonogram projektu obejmujący szereg inicjatyw edukacyjnych. Uczniowie z Woli Dębińskiej będą zarówno gościć u siebie kolegów i koleżanki z pozostałych szkół uczestniczących w przedsięwzięciu, jak również będą odwiedzać pozostałych partnerów programu. Spotkania mają być okazją do sprawdzenia i podniesienia swoich umiejętności językowych, wymiany edukacyjnych doświadczeń i współpracy w grupach. W sumie koszt całego przedsięwzięcia to 150 tys. euro.

ug

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast