Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Edukacja w sześciu krajach

Edukacja w sześciu krajach

Dwadzieścia cztery wyjazdy zagraniczne przewidywane są w ramach edukacyjnego projektu Comenius, do którego realizacji wraz z sześcioma innymi partnerami przystępuje Zespół Szkół w Woli Dębińskiej. Jego efektem ma być przełamywanie stereotypów i uprzedzeń narodowościowych, a także poprawa znajomości języków obcych.

Program realizowany jest już od lat. Przystępują do niego szkoły wyłonione wskutek naboru polegającego na ocenie zgłaszanych projektów. Począwszy od tego roku szkolnego weźmie w nim udział także Zespół Szkół w Woli Dębińskiej, który współpracować będzie z sześcioma innymi szkołami z Hiszpanii, Czech, Słowacji, Francji, Chorwacji oraz Niemiec.

Projekt, którego koordynatorem została Barbara Legutko, nauczyciel  z ZS w Woli Dębińskiej, potrwa do 2014 roku. Weźmie w nim udział łącznie 420 uczniów (w tym 90 z ZS w Woli Dębińskiej) oraz 44 nauczycieli. W jego ramach przewidywane są wyjazdy zagraniczne, w trakcie których realizowany będzie szczegółowy harmonogram projektu obejmujący szereg inicjatyw edukacyjnych. Uczniowie z Woli Dębińskiej będą zarówno gościć u siebie kolegów i koleżanki z pozostałych szkół uczestniczących w przedsięwzięciu, jak również będą odwiedzać pozostałych partnerów programu. Spotkania mają być okazją do sprawdzenia i podniesienia swoich umiejętności językowych, wymiany edukacyjnych doświadczeń i współpracy w grupach. W sumie koszt całego przedsięwzięcia to 150 tys. euro.

ug

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast