Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Edukacyjny podwieczorek z sołtysami. Bilans Kariery dla sołtysa i mieszkańców

Edukacyjny podwieczorek z sołtysami. Bilans Kariery dla sołtysa i mieszkańców

brzeskoPonad 50 sołtysów z powiatu brzeskiego, bocheńskiego, proszowickiego i tarnowskiego spotkało się podczas “Edukacyjnego podwieczorku z sołtysami”, organizowanego przez Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie wspólnie z Małopolskim Stowarzyszeniem Sołtysów. Spotkanie odbyło się w Brzesku, 17 listopada.

Podczas wydarzenia prezentowane były informacje o Bilansie Kariery – usłudze doradczej pozwalającej na podsumowanie swojego dorobku: doświadczenia zawodowego, wykształcenia oraz odbytych kursów i szkoleń, a także innych posiadanych umiejętności, w tym nieudokumentowanych. Bilans Kariery stanowi również pierwszy krok do otrzymania bonów, które pozwolą uczestnikom małopolskiego projektu “Kierunek Kariera” uzyskać dofinansowanie do szkoleń językowych i komputerowych. Takie dofinansowanie w postaci bonów szkoleniowych będzie możliwe już na początku 2017 roku.

Przedstawiciele urzędu zachęcali również do udziału w konkursie, do którego w terminie do 23 listopada można zgłaszać kandydatów, którzy będą rywalizować o pierwsze w historii tytuły Mecenasów i Ambasadorów Srebrnej Kariery. Tytuł zostanie przyznany sołtysom, wójtom i burmistrzom których inicjatywy wspierają rozwój zawodowy i osobisty oraz promują poradnictwo zawodowe.

Szczególną uwagę będziemy zwracać na te inicjatywy, które w jakiś sposób dotyczą poradnictwa. Chcemy wyróżnić również lokalnych liderów, którzy aktywnie działają na rzecz promocji poradnictwa zawodowego. Wydarzeniami towarzyszącymi Plebiscytowi Edukacyjna Gmina Małopolski 2016 będą konkursy dla wójtów, burmistrzów i sołtysów z Małopolski. Wyłonimy Mecenasów i Ambasadorów Bilansu Kariery oraz Mecenasów i Ambasadorów Srebrnej Kariery, którzy poprzez swoją działalność wspierają rozwój osobisty i zawodowy mieszkańców – podkreśla Jacek Pająk dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie.

Kandydaturę sołtysa, wójta lub burmistrza może zgłosić każdy – mieszkańcy, urzędy, instytucje gminne.

wup-krakow.pl

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast