Nie przegap
Strona główna » Region » Egzotyczna podróż zakończona deportacją

Egzotyczna podróż zakończona deportacją

Wczoraj funkcjonariusze PSG w Krakowie – Balicach dokonali odprawy granicznej Polki, której egzotyczna podróż zakończyła się wydaleniem z … Norwegii.

Polka pod koniec lipca br. wyjechała się w celach turystycznych do stolicy Kenii. Po krótkim wypoczynku w afrykańskim państwie postanowiła nieco zmienić klimat i wybrać się do Norwegii. Zapomniała jednak o tym, iż nie wszystkie „pamiątki” z czarnego lądu są legalne w państwach europejskich.

Obywatelka RP została zatrzymana przez norweską policję w związku z posiadaniem przy sobie liści rośliny khat (catha edulis).

Kobieta została wydalona z Norwegii, a za posiadanie nielegalnego towaru została nałożona na nią kara grzywny 8000 koron norweskich oraz dwuletni zakaz wjazdu na terytorium Norwegii.

Przed wakacyjnymi podróżami polecamy zapoznać się z „niezbędnikiem podróżnego”, aby uniknąć potencjalnych przykrych niespodzianek związanych z przekraczaniem granic.

karpacki.strazgraniczna.pl

Fot. independent.co.uk

 

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast