Don't Miss
Home » Kultura » Eurowizja Junior 2017. Alicja Rega wystąpi w Gruzji!

Eurowizja Junior 2017. Alicja Rega wystąpi w Gruzji!

Alicja Rega z utworem “Mój dom” wygrała Krajowe Eliminacje do Eurowizji Junior Song Contest Gruzja 2017 i będzie reprezentować Polskę podczas wielkiego finału Eurowizji Junior, który odbędzie się 26 listopada w Pałacu Olimpijskim w stolicy Gruzji, Tbilisi.

Wyniki polskich preselekcji do programu “Eurowizja Junior 2017” – poznaliśmy 1 października. W trakcie koncertu krajowych eliminacji, który odbył się w Warszawie, zobaczyliśmy łącznie 10 młodych artystów. Zwycięzcę wybrali widzowie głosujący drogą SMS-ową oraz eurowizyjne jury w składzie: Artur Orzech – dziennikarz muzyczny, Natalia Szroeder – piosenkarka, kompozytorka, autorka tekstów i gwiazda muzyki pop, oraz Sylwia Lipka – wideoblogerka i wokalistka.

O udział w finale Eurowizji Junior oprócz Alicji Regi walczyli: Monika Urbanowicz z utworem „Ogień miłości”, duet Maya i Marcel z piosenką „Tacy Sami”, Dominika Ptak z piosenką „Anioły”, Tomasz Bao z utworem „Pochodnie”, Staś Kukulski z „To co żyje w Nas”, zespół WAMWAY z „Jesteś mym marzeniem”, Natalia Wawrzyńczyk z „Nie jesteś sam”, zespół ASMki z utworem „Pod prąd” i Urszula Kowalska z „Jestem jaka Jestem”.

Konkurs Eurowizja Junior został zainicjowany w 2003 roku z myślą o najmłodszych wykonawcach. Na konkurs mogą zgłaszać się z premierowym utworem młodzi piosenkarze w wieku 9-14 lat. W ubiegłym roku gospodarzem Finału Eurowizji Junior 2016 była Malta. Organizatorem Krajowych Eliminacji do Eurowizji Junior Song Contest jest Telewizja Polska.

Kim jest Alicja Rega?
Alicja Rega pochodzi z Łysej Góry. Śpiewa już od 4. roku życia. Szerszej publiczności Alicja dała się poznać w chwili zaprezentowania się w programie telewizyjnym „Mali Giganci”, pomyślnie przechodząc casting, występując w odcinkach na żywo oraz wygrywając w rywalizacji indywidualnej w kategorii najlepsza wokalistka. Uzdolnionych muzycznie dzieci nie brakuje, ale Alicja wykorzystuje wszystkie możliwości rozwoju. Od siódmego roku życia uczęszczała do Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia w Tarnowie (klasa gitary i fortepianu) oraz od 2010r. uczy się śpiewu, cały czas doskonaląc swój warsztat wokalny w CSW Rzeszów. Ma duże doświadczenie sceniczne, a na koncie liczne sukcesy na wielu ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach piosenki. Ostatnie nagrody Alicji to m.in.: Grand Prix na XVII Ogólnopolskim Konkursie Piosenki „Wygraj Sukces” w Tarnobrzegu, Grand Prix XX Polsko-Niemieckiego Festiwalu Kultury Dziecięcej i Młodzieżowej „Razem we Wspólnej Europie” w Monachium, czy Grand Prix w IV Międzynarodowym Festiwalu Piosenki „Złote Talenty w Złotej Pradze”.

Mieszkańcy Gminy Dębno i Powiatu Brzeskiego trzymją kciuki za swoją reprezentantkę i życzą kolejnych sukcesów!


IB

Foto – Screen z YouTube / Fot. YouTube/VODtvp

ALICJA REGA – MÓJ DOM – POLAND 🇵🇱 – Występ finałowy – JUNIOR EUROVISION 2017

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast