Nie przegap
Strona główna » Kultura » Eurowizja Junior 2017. Alicja Rega wystąpi w Gruzji!

Eurowizja Junior 2017. Alicja Rega wystąpi w Gruzji!

Alicja Rega z utworem “Mój dom” wygrała Krajowe Eliminacje do Eurowizji Junior Song Contest Gruzja 2017 i będzie reprezentować Polskę podczas wielkiego finału Eurowizji Junior, który odbędzie się 26 listopada w Pałacu Olimpijskim w stolicy Gruzji, Tbilisi.

Wyniki polskich preselekcji do programu “Eurowizja Junior 2017” – poznaliśmy 1 października. W trakcie koncertu krajowych eliminacji, który odbył się w Warszawie, zobaczyliśmy łącznie 10 młodych artystów. Zwycięzcę wybrali widzowie głosujący drogą SMS-ową oraz eurowizyjne jury w składzie: Artur Orzech – dziennikarz muzyczny, Natalia Szroeder – piosenkarka, kompozytorka, autorka tekstów i gwiazda muzyki pop, oraz Sylwia Lipka – wideoblogerka i wokalistka.

O udział w finale Eurowizji Junior oprócz Alicji Regi walczyli: Monika Urbanowicz z utworem „Ogień miłości”, duet Maya i Marcel z piosenką „Tacy Sami”, Dominika Ptak z piosenką „Anioły”, Tomasz Bao z utworem „Pochodnie”, Staś Kukulski z „To co żyje w Nas”, zespół WAMWAY z „Jesteś mym marzeniem”, Natalia Wawrzyńczyk z „Nie jesteś sam”, zespół ASMki z utworem „Pod prąd” i Urszula Kowalska z „Jestem jaka Jestem”.

Konkurs Eurowizja Junior został zainicjowany w 2003 roku z myślą o najmłodszych wykonawcach. Na konkurs mogą zgłaszać się z premierowym utworem młodzi piosenkarze w wieku 9-14 lat. W ubiegłym roku gospodarzem Finału Eurowizji Junior 2016 była Malta. Organizatorem Krajowych Eliminacji do Eurowizji Junior Song Contest jest Telewizja Polska.

Kim jest Alicja Rega?
Alicja Rega pochodzi z Łysej Góry. Śpiewa już od 4. roku życia. Szerszej publiczności Alicja dała się poznać w chwili zaprezentowania się w programie telewizyjnym „Mali Giganci”, pomyślnie przechodząc casting, występując w odcinkach na żywo oraz wygrywając w rywalizacji indywidualnej w kategorii najlepsza wokalistka. Uzdolnionych muzycznie dzieci nie brakuje, ale Alicja wykorzystuje wszystkie możliwości rozwoju. Od siódmego roku życia uczęszczała do Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia w Tarnowie (klasa gitary i fortepianu) oraz od 2010r. uczy się śpiewu, cały czas doskonaląc swój warsztat wokalny w CSW Rzeszów. Ma duże doświadczenie sceniczne, a na koncie liczne sukcesy na wielu ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach piosenki. Ostatnie nagrody Alicji to m.in.: Grand Prix na XVII Ogólnopolskim Konkursie Piosenki „Wygraj Sukces” w Tarnobrzegu, Grand Prix XX Polsko-Niemieckiego Festiwalu Kultury Dziecięcej i Młodzieżowej „Razem we Wspólnej Europie” w Monachium, czy Grand Prix w IV Międzynarodowym Festiwalu Piosenki „Złote Talenty w Złotej Pradze”.

Mieszkańcy Gminy Dębno i Powiatu Brzeskiego trzymją kciuki za swoją reprezentantkę i życzą kolejnych sukcesów!


IB

Foto – Screen z YouTube / Fot. YouTube/VODtvp

ALICJA REGA – MÓJ DOM – POLAND 🇵🇱 – Występ finałowy – JUNIOR EUROVISION 2017

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast