Don't Miss
Home » Region » Festiwal Zawodów w Zespole Szkół Nr 2 w Bochni

Festiwal Zawodów w Zespole Szkół Nr 2 w Bochni

Wybór kierunku kształcenia to jedna z najważniejszych decyzji w życiu. Dorosły może ją zmieniać lub modyfikować. Gimnazjalista powinien wybrać. Pytanie: „Co wybrać, aby osiągnąć sukces?” zadaje sobie teraz każdy nastolatek. Wybór nie jest łatwy. Bogatą ofertę edukacyjną kieruje do gimnazjalistów Zespół Szkół Nr 2 w Bochni. 8 lutego odbył się V Festiwal Zawodów. Impreza cieszy się coraz większą popularnością. W tym roku bocheńską „Budowlankę” odwiedziło 270 uczniów z 22 gimnazjów. Patronat nad Festiwalem objął Starosta Bocheński – Ludwik Węgrzyn, który również gościł podczas festiwalu.

Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie zaprezentowali szereg możliwości kształcenia technicznego i branżowego, zgodnych z prognozami zawodów przyszłości. Zainteresowanie wzbudziły nowe, jak i tradycyjne typy szkół. Młodzież aktywnie uczestniczyła w zajęciach, przygotowanych przez kadrę pedagogiczną i uczniów szkoły. Technicy architektury krajobrazu zaprosili do udziału w spotkaniu, którego myśl przewodnia brzmiała: ”Ulepszaj świat architekturą”. Goście wzięli udział w quizie, z wykorzystaniem aplikacji plickers. Poznali programy graficzne i nowe możliwości rozwiązań w architekturze krajobrazu. Technicy budownictwa oraz technicy robót wykończeniowych uczyli młodszych kolegów posługiwania się aplikacją sketchup, czyli wizualizacją projektów obiektu do modelu 3D oraz projektowaniem w programie Archicad. Technicy urządzeń i systemów energetyki odnawialnej w pracowni – „Krainie OZE” prezentowali różne funkcjonujące modele energii słonecznej, wiatrowej i wodnej. Technicy organizacji reklamy pod hasłem :„REBRANDING” wprowadzali gimnazjalistów w świat fotografii. Mogli oni zapoznać się z obsługą profesjonalnego sprzętu i programów komputerowych. Technicy geodezji zaprosili w: „Podróż w różnych wymiarach”. Goście z zainteresowaniem śledzili efekty swojej pracy w postaci map / 2D/, modeli /3D/ i obiektów mierzonych w różnym czasie /4D/. Technicy budowy dróg zaprezentowali BUDOWLANY MINECRAFT – uczestnicy zajęć mogli poznać nowoczesne rozwiązania technologiczne w budownictwie drogowym oraz programy komputerowe, wykorzystywane w projektowaniu dróg. „Dotknij matematyki” – to blok zajęć, w trakcie których „królowa nauk” zyskała weselszą twarz. Gimnazjaliści pracowali na tabletach iPad, bawili się krzywymi w programie Gogebra. Z dużym zainteresowaniem spotkała się oferta Branżowej Szkoły I stopnia. Przedstawiciele, współpracującej z Zespołem Szkół Nr 2, firmy BOHLE zaprezentowali perspektywiczny zawód – monter izolacji przemysłowych. Uczniowie poznali możliwości pracy w zawodzie, własnego rozwoju, wyjazdów oferowanych przez firmę. Podobnie było w przypadku spotkania z firmą stolarską Pana Jakuba Ćwiąkały, której przedstawiciele zachęcali do kształcenia się w zawodzie stolarz. Wiele emocji towarzyszyło także warsztatom, przygotowanym przez instruktorów praktycznej nauki zawodu. ”Postaw na kolor” – to prezentacja nowoczesnych technik malarskich, profesjonalnego dobierania barw i zdobienia wnętrz. Szkoła branżowa to droga do dobrze płatnych miejsc pracy i zwiększonej zdolności do zatrudnienia. Niezdecydowani korzystali chętnie z doradztwa zawodowego. Dyrekcja i nauczyciele Zespołu Szkół nr 2 w Bochni serdecznie dziękują wszystkim uczniom i ich opiekunom za tak liczny udział w V Festiwalu Zawodów.

sp

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast