Nie przegap
Strona główna » Sport » Festyn Solanki i Puchar Europy Strong Man w Woli Dębińskiej

Festyn Solanki i Puchar Europy Strong Man w Woli Dębińskiej

Przez całe wakacje w różnych częściach powiatu odbywają się ciekawe imprezy rozrywkowe i kulturalne. Każdy może wybrać coś dla siebie: miłośnicy lotnictwa mogą się udać na Piknik Lotniczy w Szczurowej, koneserzy jazzu mają niepowtarzalną okazję w postaci Baszta Jazz Festival w Czchowie, amatorzy wszelkiego „średniowiecza” – Turniej „O złoty Warkocz Tarłówny” Dębnie (troszkę później, bo we wrześniu), chętni uczestniczyć w jakimś „megakoncercie” udają się na taką właśnie imprezę organizowaną co roku w ramach „ Borzęckiego Święta Grzyba”, czy też na właśnie zakończoną najnowszą imprezę pod nazwą „Festiwal Muzyki Rozrywkowej” też w Borzęcinie.

Tylko w Brzesku cichutko i spokojnie, bo, zgodnie z marzeniem kierownika biura promocji, skansen budujemy i mamy w tym zakresie już spore osiągnięcia, więc szkoda by było dorobek zmarnować robieniem jakiejś znaczącej imprezy, która by burzyła spokojne bytowanie mieszkańców stolicy powiatu.

W każdym razie na prowincji powiatu się tym nie przejmują i robią naprawdę bardzo ciekawe imprezy na które z racji niewielkich odległości mogą się udać (i masowo udają się) również mieszkańcy Brzeska. Do grona tych ciekawych imprez przebojem wdziera się Festyn Solanki w Woli Dębińskiej. Nazwa faktycznie dość oryginalna, żeby nie powiedzieć że wręcz intrygująca. Bardziej się kojarzy z Wieliczką czy choćby kopalnią soli w Bochni, niż z Wolą Dębińską. Jest to wiązane z ponoć ogromnymi pokładami solanki która znajduje się pod ziemią w tym rejonie, a które to zasoby czekają czas kiedy zaistnieją w miejscowej ekonomii i przyniosą mieszkańcom słone dochody. Na razie jednak ograniczają się do dania nazwy odbywającemu się od trzech lat na powierzchni festynowi.

Festyn ma miejsce dopiero trzeci raz, ale już organizatorzy, tj. Gmina Dębno oraz Sołectwo w Woli Dębińskiej na czele z sołtysem Grzegorzem Przybyło pokazali, że Festyn Solanki to bynajmniej nie jest jeszcze jeden z wielu odbywających się w powiecie skromnych wiejskich festynów, które się organizuje aby chociaż raz w roku zaproponować mieszkańcom jakąś wspólną imprezę.

W ubiegłym roku zorganizowane zostały pokazy przy pomocy tarnowskich „Strzelców”, gdzie uczestnicy mieli możliwość min. zobaczyć skuteczne obezwładnianie terrorysty w którą to niewdzięczną rolę wcielił się na potrzeby pokazu sam sołtys Grzegorz Przybyło.

Następnie miejscowi Strongmani mogli pokazać na co ich stać. I tym razem sołtys pokazał, że potrafi zmierzyć się naprawdę z konkretnymi ciężarami, bo trzeba przyznać że 250 kilogramów, czyli ćwierć tony, to jednak mało nie jest – od samego patrzenia robiło się gorąco. Kilkusetkilogramowe „walizki” które targał sołtys mogłyby zmęczyć pół wsi razem. Dla reszty co śmielszych obywateli przygotowano nieco lżejsze, bo ważące „zaledwie” …80 kg „walizki farmera”!

W tym roku poprzeczka sięga jeszcze wyżej. Już nie będzie konkurowania kto najsilniejszy we wsi (bo to już rok temu zostało ustalone) ale wręcz pierwszy Puchar Europy Strong Man będzie miał miejsce w Woli Dębińskiej! Ta niecodzienna impreza odbędzie się w dniu 23 lipca. Jak przystało na nazwę imprezy, Puchar będzie miał charakter międzynarodowy a zawodnicy pochodzić będą z Polski, Estonii, Słowenii i Białorusi. Punkty które uzyskają w ramach konkurencji będą się wliczać do rekordów i klasyfikacji w ramach mistrzostw europy i świata. Nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji czuwać będzie Piotr Kwiatkowski Prezydent Europejskiej Federacji Strong Man. Z naszych okolic w Turnieju zapowiedziała swój udział min. Sławomir Rawiński z Tarnowa

Ale nie tylko amatorzy podziwiania siły współczesnych Herkulesów będą mieli swoje święto. Organizatory przygotowali wiele innych atrakcji, min. prezentację motocykli Tarnowskiego Klubu Motocyklowego Watacha, dla najmłodszych zabawy z nagrodami które poprowadzi grupa Imprateam, a wieczorem zabawę taneczną dla wszystkich. Ponadto na miejscu będzie smaczny bufet ze swojskim jadłem i kącik z dmuchańcami dla najmłodszych. W trakcie festynu przewidziano również konkursy dla publiczności w których do wygrania będą atrakcyjne i ciekawe nagrody. Organizatorzy zapraszają już 23 lipca. Będzie na co popatrzeć, co zjeść i dobrze się zabawić.

brzesko.info.pl

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast