Don't Miss
Home » Wiadomości » Finał prac na rondzie

Finał prac na rondzie

Po kilku miesiącach utrudnień, dobiegają końca prace remontowe na brzeskiej obwodnicy. Pod koniec września sytuacja była bardzo nieciekawa – szczególnie po wprowadzeniu ruchu wahadłowego na budowanym rondzie. Kierowcy stali po kilkadziesiąt minut w wielokilometrowych korkach.

Aktualnie sytuacja jest już unormowana, ruch odbywa się płynnie, a kierowcy starają się przyzwyczaić do nowego ronda – które chociaż z nazwy zazwyczaj kojarzy się z okrągłą wyspą centralną – w tym przypadku jest nieregularne w swoim kształcie.  Jest to związane z ulokowaniem wjazdu z ulicy Leśnej i wyjazdu na E-4 w bardzo bliskiej odległości od siebie.

Pomimo to rondo jak na razie zbiera dobre opinie wśród kierowców – pamiętających szczególnie wielokilometrowe korki podczas remontu oraz kilku, a nawet kilkunastominutowy czas oczekiwania na wyjazd z miasta w kierunku wschodnim.

Jeżeli takie rozwiązanie sprawdza się w praktyce – to czy w Brzesku powstanie kolejne rondo? Zobaczymy – o takie rozwiązanie aż prosi się skrzyżowanie ul. Starowiejskiej i ul. Solskiego. Jednak ze względu na znaczny koszt ewentualnej przebudowy oraz przeprowadzony przed kilkoma laty nie do końca udany remont tego skrzyżowania – na razie trudno wyrokować kiedy powstanie w tym miejscu rondo.

IB

One comment

  1. Rondo Mogilskie w Krakowie zarówno dawniej jak i obecnie również nie ma kształtu koła… A ronda na skrzyżowaniu Legionów Piłsudskiego, Solskiego i Starowiejskiej nie będzie, bo nas na to nie stać. Zaciągamy kredyty, aby dofinansowywać nierentowne szkoły…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast