Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Finał prac na rondzie

Finał prac na rondzie

Po kilku miesiącach utrudnień, dobiegają końca prace remontowe na brzeskiej obwodnicy. Pod koniec września sytuacja była bardzo nieciekawa – szczególnie po wprowadzeniu ruchu wahadłowego na budowanym rondzie. Kierowcy stali po kilkadziesiąt minut w wielokilometrowych korkach.

Aktualnie sytuacja jest już unormowana, ruch odbywa się płynnie, a kierowcy starają się przyzwyczaić do nowego ronda – które chociaż z nazwy zazwyczaj kojarzy się z okrągłą wyspą centralną – w tym przypadku jest nieregularne w swoim kształcie.  Jest to związane z ulokowaniem wjazdu z ulicy Leśnej i wyjazdu na E-4 w bardzo bliskiej odległości od siebie.

Pomimo to rondo jak na razie zbiera dobre opinie wśród kierowców – pamiętających szczególnie wielokilometrowe korki podczas remontu oraz kilku, a nawet kilkunastominutowy czas oczekiwania na wyjazd z miasta w kierunku wschodnim.

Jeżeli takie rozwiązanie sprawdza się w praktyce – to czy w Brzesku powstanie kolejne rondo? Zobaczymy – o takie rozwiązanie aż prosi się skrzyżowanie ul. Starowiejskiej i ul. Solskiego. Jednak ze względu na znaczny koszt ewentualnej przebudowy oraz przeprowadzony przed kilkoma laty nie do końca udany remont tego skrzyżowania – na razie trudno wyrokować kiedy powstanie w tym miejscu rondo.

IB

1 komentarz

  1. Rondo Mogilskie w Krakowie zarówno dawniej jak i obecnie również nie ma kształtu koła… A ronda na skrzyżowaniu Legionów Piłsudskiego, Solskiego i Starowiejskiej nie będzie, bo nas na to nie stać. Zaciągamy kredyty, aby dofinansowywać nierentowne szkoły…

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast