Don't Miss
Home » Wiadomości » Fundacja „Wawel z Rodziną” wspiera edukację w Buczu

Fundacja „Wawel z Rodziną” wspiera edukację w Buczu

Wielki sukces Szkoły Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Buczu w konkursie Fundacji „Wawel z Rodziną”! Placówka znalazła się wśród 30 laureatów i zdobyła grant w wysokości minimum 5 000 złotych. W konkursie mogły brać udział organizacje i instytucje zajmujące się pracą z dziećmi, a otrzymane środki zostaną przeznaczone na realizację innowacyjnych projektów edukacyjnych. Na pomoc beneficjentom Fundacja przeznaczy pieniądze zebrane w trwającej właśnie akcji Serce Rośnie, dlatego ostateczna wysokość grantu może być znacznie wyższa.

„Celem założonej w 2008 roku Fundacji „Wawel z Rodziną” jest pomoc oraz wspieranie polskich rodzin i instytucji zajmujących się dziećmi. Do tej pory działaliśmy głównie lokalnie, a pomysł na konkurs zrodził się z potrzeby pomocy najmłodszym w najdalszych zakątkach Polski. Każda placówka najlepiej zna potrzeby swoich podopiecznych, dlatego zdecydowaliśmy się na otwartą formę konkursu, gdzie jedynym ograniczeniem była wyobraźnia wnioskodawców – mówi Tomasz Schimscheiner, aktor i prezes Fundacji „Wawel z Rodziną”.

Łącznie do konkursu wpłynęło prawie 200 pomysłów na realizację nowoczesnych projektów edukacyjnych z całej Polski. Ze wszystkich zgłoszeń jury wybrało 30 najciekawszych, które zostaną dofinansowane kwotą w wysokości minimum 5 000 złotych. Wśród nagrodzonych znalazł się projekt „Wnukowie przeciwko wykluczeniu cyfrowemu seniorów w środowisku wiejskim” zgłoszony przez Szkołę Podstawową im. Ks. Jana Twardowskiego w Buczu. Celem projektu jest przekazanie podstawowych umiejętności z zakresu obsługi komputera i internetu osobom starszym oraz integracja międzypokoleniowa.

Konkurs Fundacji połączony jest z akcją dobroczynną Serce Rośnie organizowaną przez markę Wawel. Firma przeznacza aż 2,5 miliona złotych na pomoc pięciu organizacjom charytatywnym, w tym Fundacji „Wawel z Rodziną”, która wszystkie zebrane środki przeznaczy na pomoc laureatom swojego konkursu. Dlatego ostateczna wysokość grantów może być nawet wyższa. Każdy, kto chciałby pomóc uczniom Szkoły Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Buczu może to zrobić poprzez zakup produktów marki Wawel oznaczonych serduszkiem i rejestrację kodów z opakowań i paragonów za zakup produktów na wagę, na stronie https://www.sercerosnie.com.pl/. Każdy kod to realna kwota – aby pomóc w realizacji projektu „Wnukowie przeciwko wykluczeniu cyfrowemu seniorów w środowisku wiejskim” należy przeznaczyć środki na rzecz Fundacji „Wawel z Rodziną”.

mat nadesłane

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast