Nie przegap
Strona główna » Sport » Futsal Borzęcin: Gospodarze wygrywają w Borzęcinie

Futsal Borzęcin: Gospodarze wygrywają w Borzęcinie

Drużyna Futsal GRYF Borzęcin pełniąca rolę gospodarza zwyciężyła turniej Futsalowa Sobota w Borzęcinie w finale rzutami karnymi pokonując zespół Kocik Grabówka. Trzecie miejsce dla BROK Team, który ograł broniący tytułu Gaztar.

W sobotni poranek pogoda nie rozpieszczała i choć m.in. w Tarnowie padał deszcz, to w Borzęcinie z zaniesionego chmurami nieba nie spadła ani kropelka. Niestety na rozgrywki w Grupie A nie stawiły się dwie drużyny, co z ich strony było nie tylko niepoważne ale i nieprofesjonalne, gdyż nie poinformowali o tym organizatorów. Tak więc bez Iskry Łęki i La Furia Tarnów przystąpiliśmy do wyłonienia półfinalistów z pośród trzech zespołów. Zapadła decyzja o rozegraniu meczy z rewanżami po 15 min. by zagospodarować m.in. wolny czas spowodowany absencją pozostałych drużyn. W pierwszym meczu Gryf Borzęcin ograł Sport Activ 3:0 (K.Białek, R.Ciesielski, M.Zabiegała), a chwilę później Kocik Grabówka 0:1 pokonał popularnych “Aktywnych” po golu M.Niedojadło. Kolejne spotkanie pomiędzy Gryfem a Grabówką zakończyło się zwycięstwem futsalowców z Borzęcina 0:2 po bramkach A.Zawady i Ł.Dziedzica.

Mecze rewanżowe, to kolejne zwycięstwo Gryfu nad Sport Activ 4:2 (2x R.Płachno, Ł.Dziedzic, D.Mularz – 2x M.Kwiek) oraz Grabówki, która po raz drugi w stosunku 1:0 po trafieniu D.Bodnara pokonała “Akrywnych”. Ostatni grupowy mecz na swoją korzyść rozstrzygnęli zawodnicy z Tarnowa pokonując 1:2 Gryf (M.Zabiegała – M.Cichocki, S.Sus). W ostatecznym rozrachunku grupę wygrywa Gryf Borzęcin mając tyle samo punktów co Kocik Grabówka, lecz gola więcej w bezpośredniej rywalizacji z tarnowianami. Sport Activ niestety bez punktów kończy rywalizację na trzecim miejscu.

Od godz. 12:30 swoje zmagania rozpoczęła Grupa B, gdzie do rywalizacji zespoły stanęły już w komplecie. Pięć teamów przystąpiło do walki o dwa miejsca premiowane awansem do popołudniowych półfinałów. Pogoda znacznie się poprawiła i warunki do gry były znakomite. Od mocnego uderzenia rozpoczął Gaztar pokonując 4:1 Bezimiennych (2x P.Boruch, 2x A.Biały – R.Piszczek). Udanie w turnieju wystartował również BROK Team wygrywając 5:1 z zespołem Oldtimer (2x B.Krużel, 2x A.Barszcz, M.Brzuchacz – M.Szatkowski). Po raz drugi Gaztar wygrywa 4:1, tym razem ogrywając Catenaccio po hattricku Piotra Borucha i trafieniu Tomasza Mrożka, dla pokonanych gola zdobył M.Obłąk. Następne mecze, to zwycięstwa 1:0 kolejno BROKa nad Bezimiennymi po golu Artura Barszcza i Catenaccio nad Oldtimer po trafieniu w ostatnich sekundach spotkania T.Nowińskiego.

W meczu “na szczycie” tej grupy zdecydowaną dominację zaprezentował obrońca tytułu sprzed roku. Gaztar wypunktował BROK Team w stosunku 6:1, a gole zdobywali 2x P.Boruch, 2x T.Szalecki, T.Mrożek, A.Biały. Autorem honorowego trafienia był Artur Barszcz. Pierwsze punkty zdobyli zawodnicy Bezimiennych pokonując 3:1 zespół Oldtimer. Bramki zdobywali 2x M.Nędza, J.Ciurej oraz dla pokonanych Z.Moskal. Kolejne spotkania, to zwycięstwa BROK Team 4:1 Catenaccio (2x A.Barszcz, 2 x B.Krużel – M.Prokopek), Gaztar 4:2 Oldtimer (3x P.Boruch, T.Szalecki – A.Habura, Ł.Rozar) oraz Bezimienni 2:1 Catenaccio (J.Ciurej, M.Nędza – D.Bryg).

Do półfinałów awansował z kompletem zwycięstw zespół Gaztar oraz BROK Team, który na swoim koncie uzbierał 9 punktów. Pary półfinałowe to: GRYF Borzęcin – BROK Team oraz Gaztar – Kocik Grabówka.

futsal.borzecin.pl

Foto. Olczak

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast