Nie przegap
Strona główna » Sport » Futsal Borzęcin: Gospodarze wygrywają w Borzęcinie

Futsal Borzęcin: Gospodarze wygrywają w Borzęcinie

Drużyna Futsal GRYF Borzęcin pełniąca rolę gospodarza zwyciężyła turniej Futsalowa Sobota w Borzęcinie w finale rzutami karnymi pokonując zespół Kocik Grabówka. Trzecie miejsce dla BROK Team, który ograł broniący tytułu Gaztar.

W sobotni poranek pogoda nie rozpieszczała i choć m.in. w Tarnowie padał deszcz, to w Borzęcinie z zaniesionego chmurami nieba nie spadła ani kropelka. Niestety na rozgrywki w Grupie A nie stawiły się dwie drużyny, co z ich strony było nie tylko niepoważne ale i nieprofesjonalne, gdyż nie poinformowali o tym organizatorów. Tak więc bez Iskry Łęki i La Furia Tarnów przystąpiliśmy do wyłonienia półfinalistów z pośród trzech zespołów. Zapadła decyzja o rozegraniu meczy z rewanżami po 15 min. by zagospodarować m.in. wolny czas spowodowany absencją pozostałych drużyn. W pierwszym meczu Gryf Borzęcin ograł Sport Activ 3:0 (K.Białek, R.Ciesielski, M.Zabiegała), a chwilę później Kocik Grabówka 0:1 pokonał popularnych “Aktywnych” po golu M.Niedojadło. Kolejne spotkanie pomiędzy Gryfem a Grabówką zakończyło się zwycięstwem futsalowców z Borzęcina 0:2 po bramkach A.Zawady i Ł.Dziedzica.

Mecze rewanżowe, to kolejne zwycięstwo Gryfu nad Sport Activ 4:2 (2x R.Płachno, Ł.Dziedzic, D.Mularz – 2x M.Kwiek) oraz Grabówki, która po raz drugi w stosunku 1:0 po trafieniu D.Bodnara pokonała “Akrywnych”. Ostatni grupowy mecz na swoją korzyść rozstrzygnęli zawodnicy z Tarnowa pokonując 1:2 Gryf (M.Zabiegała – M.Cichocki, S.Sus). W ostatecznym rozrachunku grupę wygrywa Gryf Borzęcin mając tyle samo punktów co Kocik Grabówka, lecz gola więcej w bezpośredniej rywalizacji z tarnowianami. Sport Activ niestety bez punktów kończy rywalizację na trzecim miejscu.

Od godz. 12:30 swoje zmagania rozpoczęła Grupa B, gdzie do rywalizacji zespoły stanęły już w komplecie. Pięć teamów przystąpiło do walki o dwa miejsca premiowane awansem do popołudniowych półfinałów. Pogoda znacznie się poprawiła i warunki do gry były znakomite. Od mocnego uderzenia rozpoczął Gaztar pokonując 4:1 Bezimiennych (2x P.Boruch, 2x A.Biały – R.Piszczek). Udanie w turnieju wystartował również BROK Team wygrywając 5:1 z zespołem Oldtimer (2x B.Krużel, 2x A.Barszcz, M.Brzuchacz – M.Szatkowski). Po raz drugi Gaztar wygrywa 4:1, tym razem ogrywając Catenaccio po hattricku Piotra Borucha i trafieniu Tomasza Mrożka, dla pokonanych gola zdobył M.Obłąk. Następne mecze, to zwycięstwa 1:0 kolejno BROKa nad Bezimiennymi po golu Artura Barszcza i Catenaccio nad Oldtimer po trafieniu w ostatnich sekundach spotkania T.Nowińskiego.

W meczu “na szczycie” tej grupy zdecydowaną dominację zaprezentował obrońca tytułu sprzed roku. Gaztar wypunktował BROK Team w stosunku 6:1, a gole zdobywali 2x P.Boruch, 2x T.Szalecki, T.Mrożek, A.Biały. Autorem honorowego trafienia był Artur Barszcz. Pierwsze punkty zdobyli zawodnicy Bezimiennych pokonując 3:1 zespół Oldtimer. Bramki zdobywali 2x M.Nędza, J.Ciurej oraz dla pokonanych Z.Moskal. Kolejne spotkania, to zwycięstwa BROK Team 4:1 Catenaccio (2x A.Barszcz, 2 x B.Krużel – M.Prokopek), Gaztar 4:2 Oldtimer (3x P.Boruch, T.Szalecki – A.Habura, Ł.Rozar) oraz Bezimienni 2:1 Catenaccio (J.Ciurej, M.Nędza – D.Bryg).

Do półfinałów awansował z kompletem zwycięstw zespół Gaztar oraz BROK Team, który na swoim koncie uzbierał 9 punktów. Pary półfinałowe to: GRYF Borzęcin – BROK Team oraz Gaztar – Kocik Grabówka.

futsal.borzecin.pl

Foto. Olczak

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast