Nie przegap
Strona główna » Religia » „Gdybyś Ty żył Ojcze Święty” – spektakl / zdjęcia

„Gdybyś Ty żył Ojcze Święty” – spektakl / zdjęcia

DSC_3545Wystawiony przez grupę teatralną z Parafii Miłosierdzia Bożego spektakl “Gdybyś Ty żył, Ojcze święty” zgromadził w sobotni wieczór w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym komplet publiczności.

Spektakl słowno-muzyczny poświęcony pamięci bł. Jana Pawła II, przygotowany został przez młodzież pod kierunkiem Agaty Podłęckiej.  Tytuł programu nawiązuje do wiersza jaki napisała p. Agata w kwietniu 2010 r.

Wydarzenie było okazją do zadumy, refleksji, ale i radości w związku ze zbliżająca się kanonizacją Jana Pawła II.

O grupie

Odkąd powstała parafia p.w. Miłosierdzia Bożego w Brzesku, odtąd istnieje przy niej grupa muzyczno – teatralna. Jej założycielką i opiekunką jest nauczycielka języka polskiego w jednej z brzeskich szkół – pani Agata Podłęcka. Pierwotnie grupa spotykała się okazjonalnie, np. przed Bożym Narodzeniem, by przygotować jasełka.
Dziś jest to konkretna formacja, z jasno wytyczonymi celami i założeniami. Skupia w swych kręgach młodzież szkół średnich i studentów. Grupa liczy sobie ok. 40 stałych członków, ale liczba sympatyków rośnie. Od lat młodzież wystawia programy artystyczne i prowadzi czuwania modlitewne w Wielkim Tygodniu przed Wielkanocą, na rocznice pontyfikatu Jan Pawła II, na majówkach, prezentuje montaże słowno-muzyczne przed Pasterkami, umila imprezy przyparafialne.

Spektakl został wystawiony w ramach trwającego “Miesiąca papieskiego” organizowanego przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Brzesku. W programie “Miesiąca papieskiego” szereg wydarzeń kulturalnych upamiętniających osobę Jana Pawła II.

Przed nami jeszcze:

21 X godz. 17:00 Spotkanie z księdzem-poetą Wacławem Buryłą
24 X godz. 11:00 Spektakl słowno-muzyczny „Szukałem nauczyciela i mistrza” w wykonaniu młodzieży Publicznego Gimnazjum w Iwkowej
26 X godz. 15.30 Uroczyste podsumowanie „miesiąca papieskiego”.
Wręczenie nagród laureatom konkursu.
Koncert dziecięcego zespołu „Promyczki Dobra” z Nowego Sącza

IB

foto-Hajduk

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast