Nie przegap
Strona główna » Felietony » Gdzie w Polsce pojechać na narty?

Gdzie w Polsce pojechać na narty?

nartyZimowe wakacje staja się coraz bardziej popularne w naszym kraju. W okresie, gdy zbliża się taka pogoda w wielu domach pojawia się ciągle te samo pytanie: Gdzie na narty w Polsce? Mimo iż miejsc jest dużo, to jednak warto się przed takim wyjazdem poważnie zastanowić.

Położenie geograficzne Polski pozwala fanom białego szaleństwa na szeroki wybór miejsc do białego szaleństwa. Do Twojej dyspozycji są bowiem pasma górskie od Beskidów po Tatry. Każdy miłośnik jazdy nartach bądź na desce snowboardowej powinien znaleźć coś dla siebie. Przed wyborem miejsca musisz zwrócić uwagę na takie rzeczy jak stoki, miejsca zakwaterowanie oraz ostateczną cenę.

Kluby w naszym kraju wybierają właśnie południe Polski jako międzysezonowe wyjazdy na sportowo. Często trenerze wybierają Białkę Tatrzańską. Według specjalistów i turystów właśnie ta miejscowość wiedzie prym wśród polskich ośrodków narciarskich. Stoki są przeważnie łagodne i szerokie. Dzięki temu będziesz mógł wyjść na trasa, nawet gdy wcześniej nie miałeś kontaktów ze sportami zimowymi. Białka Tatrzańska oferuje Ci również 3 główne ośrodki narciarskie: Kaniówka, Kotelnica oraz Bania. Wybierając pierwszą z tych opcji, będziesz miał do dyspozycji 5 wyciągów. Kotelnica, która jest największa z wszystkich trzech, oferuje Ci 8 wyciągów i 8 tras, natomiast Bania 4 wyciągi.

Oprócz Białki Tatrzańskiej możesz się udać do Duszników-Zdrój. Zieleniec położony jest na wysokości 950 m n. p. m. w paśmie Gór Orlickich. Jest to największy ośrodek narciarski w Sudetach. Decydując się wyjazd w ten region będziesz mógł skorzystać z 28 wyciągów, w tym 10 oświetlonych stoków do jazdy nocnej. Trasy są bardzo zróżnicowane, dlatego nie powinieneś się nudzić, nawet podczas wakacji wraz z całą rodziną i dziećmi.

Miejsca, które wyżej opisałem są najpopularniejszymi ośrodkami narciarskim w naszym kraju. Południe Polski oferuje Ci wiele turystycznych miejscowości. W takiej sytuacji decydując się na zimowe wakacje, nie musisz więc wcale wyjeżdżać poza granice Polski.

1 komentarz

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast