Don't Miss
Home » Kultura » Głos błogosławionego – zdjęcia

Głos błogosławionego – zdjęcia

W rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża, w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece w Brzesku, młodzi z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych powiatu brzeskiego konkurowali o miano najlepszego interpretatora poezji Karola Wojtyły – Jana Pawła II. – Hasłem konkursu były słowa „Usłysz, Panie, mój głos” – informuje Maria Marek, dyrektor biblioteki. Konkurs odbył się w ramach Miesiąca Papieskiego.

W kategorii uczniów gimnazjum wystartowało 28 osób. Jury w składzie: Ilona Stanaszek (przewodnicząca, Małopolskie Centrum Kultury Sokół w Tarnowie), Danuta Borowiec (polonistka) i Janina Mika (polonistka) oraz Ewelina Stępień (MOK w Brzesku) przyznało I miejsce Katarzynie Gawendzie z Katolickiego Gimnazjum w Brzesku, II miejsce Ewelinie Karwali z gimnazjum w Iwkowej, a III Wiktorii Rechul z gimnazjum w Borzęcinie. Wyróżnienie otrzymali: Agata Wojkowska z gimnazjum nr 2 w Brzesku, Dajana Gagatek z gimnazjum nr 1 w Brzesku, Patrycja Giza z gimnazjum w Zaborowie, Katarzyna Toboła z gimnazjum w Uszwi oraz Karolina Wojnicka z gimnazjum w Sufczynie.

Spośród 13 recytatorów reprezentujących szkoły ponadgimnazjalne powiatu na podium stanęli: Agnieszka Łach, I miejsce, z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Brzesku, Olga Rudek, II miejsce, z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Brzesku, Agnieszka Lepa z Liceum Akademickiego Korpusu Kadetów w Łysej Górze oraz Piotr Zadrożny z Katolickiego Liceum w Brzesku, III miejsce ex equo. Wyróżnienie otrzymała tylko jedna osoba: Monika Hajdo z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Brzesku.

Dyplomy i nagrody zostaną wręczone laureatom 27 października 2012 r. na uroczystej Gali podsumowującej miesiąc papieski w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym im. Jana Pawła II w Brzesku.

Ks. Zbigniew Wielgosz / Gość Niedzielny

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast