Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Głosuj w Budżecie Obywatelskim na Sportowy park rozrywki – Błękitna Energia

Głosuj w Budżecie Obywatelskim na Sportowy park rozrywki – Błękitna Energia

silowniaMasz skończone 13 lat? Jesteś mieszkańcem Sterkowca lub Gminy Brzesko i chcesz aby w w tej miejscowości powstał sportowy park rozrywki – Błękitna energia? Oddaj swój głos w głosowaniu w ramach brzeskiego Budżetu Obywatelskiego. Warto – do pozyskania jest kwota 46 900 zł na budowę siłowni plenerowej obejmującej również elementy do gimnastyki siłowej oraz niewielkiego parku z ławkami, stojakiem na rowery i krzewami.

O projekcie
Pełne informacje nt projektu oraz formularz do głosowania znajdziesz na stronie:
http://budzet.brzesko.pl/projekt.php?id=35
Planowana lokalizacja „Sportowego parku rozrywki – Błękitna energia” to plac obok boiska sportowego w Sterkowcu. Realizacja projektu przewiduje: utwardzenie niewielkiego placu (w tym montaż tablicy informacyjnej, 3 ławek, stojaka na rowery, kosza na śmieci, mapy turystycznej, 10 krzewów iglastych), montaż zestawu urządzeń siłowni plenerowej oraz zestawu poręczy do kalisteniki (gimnastyki siłowej). Celem projektu jest udostępnienie każdemu (niezależnie od wieku) urządzeń sportowych, dzięki którym możliwe będzie przejście na aktywniejszy, a zatem zdrowszy styl życia.

Jak głosować?

Od 5 do 20 grudnia wybierzemy w głosowaniu projekty zadań, które zostaną wykonane w 2016 r. w ramach budżetu obywatelskiego Gminy Brzesko.

Głosowanie odbywa się w sposób elektroniczny na stronie http://budzet.brzesko.pl/projekt.php?id=35 lub w sposób tradycyjny w Urzędzie Miejskim w Brzesku. Mieszkaniec (osoby zameldowane na terenie gminy Brzesko, które ukończył 13 lat) może oddać tylko jeden głos, w wybrany przez siebie sposób. Głosowanie w sposób elektroniczny odbywa się za pomocą strony http://budzet.brzesko.pl/projekt.php?id=35 i wymaga podania następujących danych: imię i nazwisko, nr pesel oraz nr telefonu komórkowego na który zostanie wysłany sms z kodem, kod z smsa. Uwaga na jeden nr telefonu można otrzymać maksymalnie 5 kodów.

Dlaczego warto?

Sportowy park rozrywki na popularnym „Bagnie” pozwoli na zagospodarowanie czasu wielu osób mieszkających w Sterkowcu i Jadownikach (ze względu na rozmieszczenie bazy sportowej w płn-zach części Jadownik). To projekt skierowany do rodzin z dziećmi, młodzieży oraz seniorów mających dzięki temu możliwość aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Integrowanie z innymi osobami trenującymi w tym miejscu wpłynie pozytywnie na relacje sąsiedzkie. Ze względu na otoczenie, a więc sporo miejsc pod parking, pobliski las – to również ciekawa propozycja do tego by miejsce stało się punktem startowym i wypoczynkowym dla osób uprawiających nordic walking lub biegi.

Klub sportowy stara się aby boisko sportowe ponownie „żyło”. Opuszczone niegdyś miejsce na nowo może stać się miejscem aktywności sportowej mieszkańców. Dzięki pracy własnej młodzieży i prywatnym środkom udało się odtworzyć boisko do piłki plażowej. Również dzięki uprzejmości przedsiębiorców ze Sterkowca jest szansa aby na początku 2016 r. wymienić stolarkę okienną i wyremontować własnym nakładem obiekt pobliskiej szatni.

Czy w tym miejscu będzie się coś działo i czy będziemy z tego miejsca dumni – zależy tylko od nas. Nie trzeba dużo. Wystarczy zagłosować i poprosić o to swoich znajomych oraz rodzinę.

Z góry dziękujemy za okazaną pomoc!


Mapka planowanej lokalizacji

Sterkowiec

 

 

 

 

 

sterkowiec.pl

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast