Nie przegap
Strona główna » Religia » Główne uroczystości odpustowe w Szczepanowie – 11 maja

Główne uroczystości odpustowe w Szczepanowie – 11 maja

2013-05-11 szczepanow 0294W Szczepanowie 11 maja 2013 r. odbyły się główne uroczystości odpustowe ku czci św. Stanisława.  Jak co roku w pierwszych dniach maja do tej miejscowości przybyły tysiące pielgrzymów, by uczcić Wielkiego Patrona Polski. Św. Stanisław jest głównym patronem naszego kraju, archidiecezji krakowskiej i diecezji tarnowskiej.

Sumę poprzedziła procesja z Relikwiami Świętego Stanisława BM, Błogosławionego Papieża Jana Pawła II oraz Świętych i Błogosławionych z naszej Diecezji, z miejsca narodzin Świętego do Bazyliki. Przewodniczyli jej: abp Zygmunt Zimowski oraz bp Andrzej Jeż.
Tuż przed rozpoczęciem Mszy Św. ksiądz Arcybiskup Zimowski wmurował kamień węgielny pod budowany panteon świętych i błogosławionych diecezji tarnowskiej i tych, którzy nosili imię od św. Stanisława.

Uroczystą Mszę Św.  koncelebrowało blisko stu księży z diecezji, w tym z wszystkich kapituł. W Mszy św. uczestniczyli diakoni z VI roku WSD w Tarnowie, a także  pielgrzymi z całej diecezji, siostry zakonne, przedstawiciele Cechu Rzemiosł Różnych z Brzeska, przedstawiciele Sejmu RP, lokalnych władz samorządowych miasta Brzeska i gmin z terenu powiatu brzeskiego.

W trakcie tygodniowego odpustu Szczepanów odwiedziły liczne pielgrzymki różnych grup społecznych, w intencji których prowadzone były modlitwy o wstawiennictwo Św. Stanisława BM m.in. służb mundurowych, życia konsekrowanego, młodzieży, osób starszych i chorych, kapłanów obchodzących rocznicę święceń i wielu innych grup.

bazylikaszczepanow.pl

Foto: facebook.com/olczakfoto

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast