Don't Miss
Home » Wiadomości » Gmina Borzęcin. Drogi powiatowe w modernizacji

Gmina Borzęcin. Drogi powiatowe w modernizacji

Ponad 350 tysięcy złotych kosztowała modernizacja drogi powiatowej Borzęcin Borek – Łazy, którą powiat zrealizował w maju bieżącego roku. Oczekiwany, ze względu na fatalny stan techniczny nawierzchni, remont przeprowadzono na 1300 metrowym odcinku od przysiółka Borek do nowo wybudowanej drogi gminnej Łazy – Rudy Rysie, łączącej drogę wojewódzką 768 z terenami inwestycyjnymi w Borzęcinie.

Zrealizowana inwestycja znacznie usprawniła mieszkańcom Borzęcina komunikację w kierunku Brzeska poprawiając bezpieczeństwo i komfort jazdy – mówi Anna Rogóż, radna powiatu brzeskiego podkreślając, że potrzeb w zakresie remontu i modernizacji dróg powiatowych w gminie Borzęcin jest wiele. – Drogi powiatowe są najbardziej uczęszczane i stosunkowo szybko ulegają degradacji. Stąd potrzeba ich systematycznej modernizacji – podkreśla.

Dzięki współpracy samorządów gminy Borzęcin i powiatu brzeskiego od lat realizowane są inwestycje związane z budową chodników przy drogach powiatowych współfinansowane przez gminę i powiat po połowie.

W tym roku wybudowano nowe ciągi piesze w Borzęcinie i Przyborowie – mówi Janusz Kwaśniak, wójt gminy Borzęcin. – Prace w Borzęcinie prowadzone były na odcinku 845 metrów i stanowiły kontynuację budowy chodnika w kierunku Borzęcina Dolnego. Ich koszt zamknął się kwotą 247 tysięcy 427 złotych. W Przyborowie wykonano nowy chodnik na odcinku 400 metrów. Koszt prac w tej miejscowości był wyższy, ze względu na konieczność budowy kanalizacji deszczowej i zamknął się kwotą 269 tysięcy 300 złotych – informuje wójt.

Dzięki aktywności radnych rady powiatu kolejne prace w zakresie modernizacji dróg powiatowych będą realizowane w przyszłym roku.

W ramach budżetu na 2018 rok wykonana zostanie rozbudowa drogi powiatowej nr 1421K Zaborów – Bielcza – Wola Dębińska oraz drogi powiatowej nr 1340 K Mokrzyska – Radłów wraz z budową chodnika w centrum miejscowości Bielcza. Wartość planowanych w tym zakresie nakładów zamyka się na terenie gminy Borzęcin kwotą blisko 4 milionów złotych. Ponadto powiat zamierza wystąpić z wnioskiem do Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich o dofinansowanie remontu drogi powiatowej przez wieś w Przyborowie – informuje radna Anna Rogóż.

Reprezentujący gminę Borzęcin radni powiatowi czynią również starania w kierunku wygospodarowania w budżecie powiatu środków na remont drogi powiatowej Borzęcin – Przyborów, która w ostatnim czasie uległa znacznej degradacji. Jej kompleksowa przebudowa wymaga znacznych nakładów finansowych i przygotowania stosownej dokumentacji, stąd też planowana jest w dalszej perspektywie czasowej.

ug

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast