Don't Miss
Home » Wiadomości » Gmina Borzęcin inwestuje w nieruchomości

Gmina Borzęcin inwestuje w nieruchomości

DCIM101GOPROPrzed kilkoma tygodniami, gmina Borzęcin stała się właścicielem 60-arowej działki, zabudowanej budynkami magazynowymi i handlowymi w centrum Borzęcina. Nieruchomość, położoną nieopodal Urzędu Gminy i Zespołu Szkół, samorząd Borzęcina zakupił od miejscowej Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” za kwotę 340 tysięcy złotych. Jak informują władze gminy, doraźnie obiekt będzie wykorzystywany przez pracowników komunalnych, jako magazyn sprzętu i materiałów do utrzymania infrastruktury gminy. Docelowo na zakupionej działce ma powstać kryta pływalnia z klubem fitness oraz mały aqua park. Swoje plany gmina zamierza zrealizować przy udziale funduszy Unii Europejskiej, w nowej perspektywie finansowania 2014-2020.

DSCF7641-n

Jak podkreśla Janusz Kwaśniak, wójt gminy Borzęcin to nie jedyna działka jaką interesuje się samorząd Borzęcina z myślą o powiększeniu zasobu mienia komunalnego gminy.

To bardzo dobry czas na inwestycje w nieruchomości. Dlatego wykorzystując niezwykle korzystną dla nabywców koniunkturę na rynku, zamierzamy jeszcze w tym roku zakupić kllkudziesięcioarową działkę w bezpośrednim sąsiedztwie Kompleksu Sportowo – Rekreacyjnego w Borzęcinie – Borku, myśląc o zagospodarowaniu terenu na  miejsca parkingowe dla korzystających z obiektu, których szczególnie brakuje podczas imprez masowych – mówi gospodarz gminy, Janusz Kwaśniak. – Ponadto interesujemy się nieruchomością byłej Rozdzielni Gazu w Borzęcinie oraz blisko 40 – hektarowym terenem Wspólnoty Gruntowej w Przyborowie, zlokalizowanym w sąsiedztwie planowanej drogi szybkiego ruchu od zjazdu z autostrady w kierunku Szczurowej, Koszyc i dalej Kielc oraz Warszawy, który w przypadku sprzedaży gmina zamierza nabyć celem utworzenia strefy przemysłowej.

W czasie kryzysu, kiedy wiele okolicznych samorządów boryka się z problemami finansowymi łatając dziurę budżetową niejednokrotnie masową wyprzedażą majątku, gmina Borzęcin dostrzegła szansę w działaniu odwrotnym do panującej powszechnie w samorządach tendencji i inwestuje w atrakcyjne cenowo oraz lokalizacyjnie nieruchomości. Jak twierdzą borzęcińscy samorządowcy, to szansa na wzmocnienie potencjału gminy na przyszłość.

ug

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast