Don't Miss
Home » Wiadomości » Gmina Borzęcin. Szkoły z „Aktywnymi Tablicami”

Gmina Borzęcin. Szkoły z „Aktywnymi Tablicami”

Nowy sprzęt multimedialny w postaci tablic interaktywnych, interaktywnych monitorów dotykowych, głośników i projektorów pojawił się w placówkach oświatowych gminy Borzęcin. To efekt rządowego programu „Aktywna Tablica”, w ramach którego Gmina Borzęcin pozyskała dofinansowanie w kwocie 41 999 złotych na realizację zadań wnioskowanych przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Borzęcinie Dolnym, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Borzęcinie Górnym oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bielczy.

– Rządowy Program “Aktywna Tablica” ma na celu rozwijanie szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych. To doskonałe narzędzie wsparcia w zakresie wyposażenia placówek oświatowych, mające znaczący wpływ na poszerzenie możliwości edukacyjnych szkół – mówi Janusz Kwaśniak, wójt gminy Borzęcin.

Koszt zakupu sprzętu dla szkół z terenu gminy zamknął się kwotą 52 499 złotych, z czego niewiele ponad 20 procent to wkład własny budżetu gminy Borzęcin.

– Tego typu pomoc dydaktyczna jest cennym narzędziem aktywizującym uczniów. Przyczynia się do rozwijania kompetencji dzieci, zastosowania nowoczesnych narzędzi zawodowych nauczycieli, a w efekcie do poprawy kształcenia – komentuje Cecylia Czaja, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Borzęcinie Dolnym. – Nasz Zespół otrzymał wsparcie finansowe na zakup projektora, tablicy interaktywnej, interaktywnego monitora dotykowego, oprogramowania oraz głośników. Skorzystaliśmy z szansy na doposażenie placówki w nowoczesne technologie. W sierpniu bieżącego roku złożyliśmy wniosek poprzez Urząd Gminy w Borzęcinie i otrzymaliśmy dofinansowanie w wysokości 13.999 złotych – dodaje.

Kurier Borzęcki

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast