Don't Miss
Home » Wiadomości » Gmina Borzęcin w “Cafe Silesia” Telewizji TVS

Gmina Borzęcin w “Cafe Silesia” Telewizji TVS

Resize_of_DSC_0047Prawdziwki, podgrzybki i rydze prosto z borzęcińskich lasów, marynaty tradycyjne i “po cygańsku”, grzyby suszone, placki grzybowe oraz gołąbki w sosie grzybowym. Takie frykasy można było zobaczyć i skosztować w trakcie program Cafe Silesia emitowanego w miniony czwartek przez śląską telewizję TVS, poświęconego gminie Borzęcin i jej atrakcjom. Podczas czterech wejść w programie emitowanym „na żywo” było przede wszystkim grzybowo, ale też smacznie i muzycznie.

Czwartkowa prezentacja w TVS to najlepszy dowód na to, że telewizyjnej ekipie z Katowic, na czele z prowadzącą program Niną Nocoń, gmina Borzęcin przypadła do gustu. Podczas sierpniowego Weekendu z TVS dziennikarze przemierzyli gminę Borzęcin pokazując w swoich materiałach najciekawsze miejsca i jej mieszkańców, a także Borzęckie Święto Grzyba. Suche i słoneczne lato nie dało jednak szansy na wysyp grzybów w tym czasie. Prawdziwe żniwa dla wielu grzybiarzy zaczęły się we wrześniu. Kosze pełne prawdziwków i podgrzybków pojechały więc po sławę do telewizji i przyznać trzeba, że prezentowały się godnie.

Grzyby, które w studio grały pierwszoplanową rolę odmieniane były w programie na wszelkie sposoby. Gminę Borzęcin, jako cel nie tylko grzybowych wypraw, ale miejsce atrakcyjne dla turystów, inwestorów i szukających miejsc do osiedlania się zachwalał wójt gminy Janusz Kwaśniak, z kolei o muzycznych i kulturalnych atrakcjach opowiadał Piotr Kania, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury.

W programie nie mogło zabraknąć zwyciężczyni konkursu na najlepszą potrawę z grzybów i jej popisowego dania – gołąbków w sosie grzybowym. Ich autorka, Krystyna Powroźnik z Koła Gospodyń Wiejskich z Dębna sprawiła, że w to czwartkowe przedpołudnie niejeden z telewidzów z pewnością poczuł nagłą ochotę na taki właśnie obiad. Kto oparł się gołąbkom, nie mógł już pozostać niewzruszony gdy o innych przysmakach z grzybów opowiadała przedstawicielka Gospodarstw Agroturystycznych z terenu gminy, Katarzyna Żurek. Doskonale smakował wszystkim placek grzybowy, który powoli staje się lokalnym specjałem gminy Borzęcin promowanym przez Stowarzyszenie „Kwartet na Przedgórzu”. O muzyczną oprawę zadbała kapela Zespołu Pieśni i Tańca „Borzęcanie”, natomiast o historii Borzęcina i miejscowych zwyczajach opowiadał badacz historii Borzęcina, Lucjan Kołodziejski.

Skorzystaliśmy z bezpłatnego zaproszenia Telewizji TVS, aby w porannym programie zaprezentować gminę Borzęcin, w jej pełnej krasie. Gminę nowoczesną, dynamiczną, pełną licznych atrakcji, do której nie tylko warto zaglądać, ze względu na niewiele ponadgodzinny czas dojazdu ze Śląska, ale również z którą warto związać swoją przyszłość. Prezentacja w TVS to efektywna forma promocji, gdyż telewizja ta, jest obecna na wszystkich satelitarnych platformach cyfrowych, dzięki czemu można ją oglądać nie tylko w kraju, ale i poza jego granicami – komentował wójt gminy Borzęcin, Janusz Kwaśniak.

ug

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast