Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Gmina Borzęcin w “Cafe Silesia” Telewizji TVS

Gmina Borzęcin w “Cafe Silesia” Telewizji TVS

Resize_of_DSC_0047Prawdziwki, podgrzybki i rydze prosto z borzęcińskich lasów, marynaty tradycyjne i “po cygańsku”, grzyby suszone, placki grzybowe oraz gołąbki w sosie grzybowym. Takie frykasy można było zobaczyć i skosztować w trakcie program Cafe Silesia emitowanego w miniony czwartek przez śląską telewizję TVS, poświęconego gminie Borzęcin i jej atrakcjom. Podczas czterech wejść w programie emitowanym „na żywo” było przede wszystkim grzybowo, ale też smacznie i muzycznie.

Czwartkowa prezentacja w TVS to najlepszy dowód na to, że telewizyjnej ekipie z Katowic, na czele z prowadzącą program Niną Nocoń, gmina Borzęcin przypadła do gustu. Podczas sierpniowego Weekendu z TVS dziennikarze przemierzyli gminę Borzęcin pokazując w swoich materiałach najciekawsze miejsca i jej mieszkańców, a także Borzęckie Święto Grzyba. Suche i słoneczne lato nie dało jednak szansy na wysyp grzybów w tym czasie. Prawdziwe żniwa dla wielu grzybiarzy zaczęły się we wrześniu. Kosze pełne prawdziwków i podgrzybków pojechały więc po sławę do telewizji i przyznać trzeba, że prezentowały się godnie.

Grzyby, które w studio grały pierwszoplanową rolę odmieniane były w programie na wszelkie sposoby. Gminę Borzęcin, jako cel nie tylko grzybowych wypraw, ale miejsce atrakcyjne dla turystów, inwestorów i szukających miejsc do osiedlania się zachwalał wójt gminy Janusz Kwaśniak, z kolei o muzycznych i kulturalnych atrakcjach opowiadał Piotr Kania, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury.

W programie nie mogło zabraknąć zwyciężczyni konkursu na najlepszą potrawę z grzybów i jej popisowego dania – gołąbków w sosie grzybowym. Ich autorka, Krystyna Powroźnik z Koła Gospodyń Wiejskich z Dębna sprawiła, że w to czwartkowe przedpołudnie niejeden z telewidzów z pewnością poczuł nagłą ochotę na taki właśnie obiad. Kto oparł się gołąbkom, nie mógł już pozostać niewzruszony gdy o innych przysmakach z grzybów opowiadała przedstawicielka Gospodarstw Agroturystycznych z terenu gminy, Katarzyna Żurek. Doskonale smakował wszystkim placek grzybowy, który powoli staje się lokalnym specjałem gminy Borzęcin promowanym przez Stowarzyszenie „Kwartet na Przedgórzu”. O muzyczną oprawę zadbała kapela Zespołu Pieśni i Tańca „Borzęcanie”, natomiast o historii Borzęcina i miejscowych zwyczajach opowiadał badacz historii Borzęcina, Lucjan Kołodziejski.

Skorzystaliśmy z bezpłatnego zaproszenia Telewizji TVS, aby w porannym programie zaprezentować gminę Borzęcin, w jej pełnej krasie. Gminę nowoczesną, dynamiczną, pełną licznych atrakcji, do której nie tylko warto zaglądać, ze względu na niewiele ponadgodzinny czas dojazdu ze Śląska, ale również z którą warto związać swoją przyszłość. Prezentacja w TVS to efektywna forma promocji, gdyż telewizja ta, jest obecna na wszystkich satelitarnych platformach cyfrowych, dzięki czemu można ją oglądać nie tylko w kraju, ale i poza jego granicami – komentował wójt gminy Borzęcin, Janusz Kwaśniak.

ug

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast