Don't Miss
Home » Wiadomości » Gmina Dębno: Budżet na 2014 rok uchwalony

Gmina Dębno: Budżet na 2014 rok uchwalony

marcingluszekBudżet na 2014 rok przyjęła większością głosów Rada Gminy Dębno. Wydatki na inwestycje, które zaplanowano praktycznie w każdym sołectwie, przekroczą 5,5 mln zł.

Zanim doszło do głosowania radni zapoznali się z opinią regionalnej izby obrachunkowej i poszczególnych komisji Rady Gminy. W obu przypadkach była ona pozytywna i było jasne, że nie ma formalnych przeszkód dla uchwalenia budżetu. Zwracając się do radnych o jego przyjęcie Grzegorz Brach, Wójt Gminy Dębno, podkreślał, że jest to budżet gwarantujący inwestycje w całej gminie i utrzymujący bezpieczny poziom zadłużenia. – Sięgnie on trzydziestu procent dochodów własnych, podczas gdy dopuszczalne maksimum wynosi sześćdziesiąt procent – zaznaczył.

Dochody zaplanowano na poziomie ponad 35 mln zł, a wydatki mają sięgnąć kwoty przekraczającej 37,3 mln zł. Zakłada się, że kredyty zaciągane przez gminę będą na poziomie 3,7 mln zł, przy czym w całości pieniądze te mają być wykorzystane na zadania inwestycyjne. Wśród najważniejszych z nich znajdą się kanalizacja części Sufczyna i Łysej Góry, aktualizacja projektu kanalizacji Perły i Biadolin Szlacheckich, a także kontynuacja rozbudowy szkoły w Sufczynie, budowa chodnika w Sufczynie, miasteczka rowerowego w Dębnie, parkingu w Woli Dębińskiej.

Na budowę chodników przy drogach powiatowych przeznaczono 650 tys. zł. Inwestycje te będą współfinansowane przez powiat brzeski w takich miejscowościach jak m.in. Łoniowa, Doły, Niedźwiedza, Porąbka Uszewska.

Najpoważniejszą pozycją po stronie wydatków będzie oświata, która pochłonie ponad połowę budżetu. Pozwoli to utrzymać sieć szkół i przedszkoli w niezmienionym kształcie.

ug

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast