Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Gmina Dębno: Budżet na 2014 rok uchwalony

Gmina Dębno: Budżet na 2014 rok uchwalony

marcingluszekBudżet na 2014 rok przyjęła większością głosów Rada Gminy Dębno. Wydatki na inwestycje, które zaplanowano praktycznie w każdym sołectwie, przekroczą 5,5 mln zł.

Zanim doszło do głosowania radni zapoznali się z opinią regionalnej izby obrachunkowej i poszczególnych komisji Rady Gminy. W obu przypadkach była ona pozytywna i było jasne, że nie ma formalnych przeszkód dla uchwalenia budżetu. Zwracając się do radnych o jego przyjęcie Grzegorz Brach, Wójt Gminy Dębno, podkreślał, że jest to budżet gwarantujący inwestycje w całej gminie i utrzymujący bezpieczny poziom zadłużenia. – Sięgnie on trzydziestu procent dochodów własnych, podczas gdy dopuszczalne maksimum wynosi sześćdziesiąt procent – zaznaczył.

Dochody zaplanowano na poziomie ponad 35 mln zł, a wydatki mają sięgnąć kwoty przekraczającej 37,3 mln zł. Zakłada się, że kredyty zaciągane przez gminę będą na poziomie 3,7 mln zł, przy czym w całości pieniądze te mają być wykorzystane na zadania inwestycyjne. Wśród najważniejszych z nich znajdą się kanalizacja części Sufczyna i Łysej Góry, aktualizacja projektu kanalizacji Perły i Biadolin Szlacheckich, a także kontynuacja rozbudowy szkoły w Sufczynie, budowa chodnika w Sufczynie, miasteczka rowerowego w Dębnie, parkingu w Woli Dębińskiej.

Na budowę chodników przy drogach powiatowych przeznaczono 650 tys. zł. Inwestycje te będą współfinansowane przez powiat brzeski w takich miejscowościach jak m.in. Łoniowa, Doły, Niedźwiedza, Porąbka Uszewska.

Najpoważniejszą pozycją po stronie wydatków będzie oświata, która pochłonie ponad połowę budżetu. Pozwoli to utrzymać sieć szkół i przedszkoli w niezmienionym kształcie.

ug

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast