Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Gmina Dębno gotowa na reformę systemu edukacji

Gmina Dębno gotowa na reformę systemu edukacji

W grudniu 2016 roku weszła w życie nowa ustawa – Prawo oświatowe, wprowadzająca szereg zmian w dotychczasowym systemie edukacji. Do nowych przepisów przystosowują się poszczególne samorządy. Wśród nich jest również Gmina Dębno.

Pod koniec stycznia 2017 r. Rada Gminy przyjęła uchwałę w sprawie dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego, wprowadzonego ustawą – Prawo oświatowe. Ustalone zostały plany sieci szkół podstawowych i klas dotychczasowych publicznych gimnazjów na okres od 1 września 2017 do 31 sierpnia 2019 roku, a także granice ich obwodów. Klasy należące do dotychczasowych gimnazjów: w Łysej Górze, Sufczynie, Porąbce Uszewskiej i Woli Dębińskiej zostaną włączone i będą prowadzone w Publicznych Szkołach Podstawowych w wymienionych miejscowościach. Same gimnazja zakończą działalność z dniem 31 sierpnia 2017 roku.

Zgodnie z uchwałą powstał również projekt planu sieci i granic obwodów ośmioletnich szkół podstawowych, które będą prowadzone przez Gminę Dębno od dnia 1 września 2019 roku. Docelowo na terenie gminy działać będzie 10 szkół podstawowych, które będą odpowiadać obecnie istniejącym placówkom szkolnym.

gminadebno.pl

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast