Nie przegap
Strona główna » Kultura » Gmina Dębno inwestuje w rozwój czytelnictwa

Gmina Dębno inwestuje w rozwój czytelnictwa

Siedem szkolnych bibliotek, działających na terenie Gminy Dębno, otrzyma dodatkowe środki na zakup nowych książek i lektur. To efekt dofinansowania z Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, przyznanego naszej gminie w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Celem Priorytetu 3 Programu – „Rozwijanie zainteresowań uczniów przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych” jest wzmocnienie potencjału i roli bibliotek szkolnych i pedagogicznych poprzez zwiększenie atrakcyjności ich księgozbiorów. Pozyskane przez gminę środki finansowe zostaną przekazane bibliotekom działającym przy placówkach szkolnych w Dębnie, Jaworsku, Łoniowej, Maszkienicach, Niedźwiedzy, Porąbce Uszewskiej i Sufczynie. Łączne dofinansowanie wyniesie prawie 30 tysięcy złotych. Pieniądze te zostaną wykorzystane na zakup nowości wydawniczych oraz lektur szkolnych z nowej listy programowej, opracowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa jest od lat konsekwentnie realizowany. Założenia Programu to między innymi rozbudowa infrastruktury i poszerzenie oferty bibliotek publicznych, promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, a także wspieranie polskich autorów i wydawnictw.

ug

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast