Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Gmina Dębno. „Miej zasady – segreguj odpady”

Gmina Dębno. „Miej zasady – segreguj odpady”

DSC_5865W Zespole Szkół w Woli Dębińskiej odbyło się podsumowanie konkursu ekologicznego Wójta Gminy Dębno pn. Miej zasady – segreguj odpady. Celem konkursu było kształtowanie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży szkolnej, jak również propagowanie idei segregacji śmieci jako świadomego działania proekologicznego. W konkursie wzięły udział wszystkie placówki, których organem prowadzącym jest Wójt Gminy Dębno.

Gmina Dębno promuje działania zmierzające do poprawy stanu środowiska, czego dowodem jest rozbudowa sieci kanalizacyjnej i modernizacja oczyszczalni ścieków. Chce, aby dzieci i młodzież coraz bardziej świadomie segregowały śmieci, oszczędzały wodę. Myślę, że ten konkurs znacząco przyczynił się do podniesienia świadomości dzieci i młodzieży z zakresu ekologii oraz dlaczego należy dbać o środowisko w którym żyjemy. Jestem też przekonany, że będzie on miał w znacznej mierze wpływ na poprawę ekologicznego stylu życia oraz rozwinie poczucie odpowiedzialności za stan środowiska w którym żyjemy i uświadomi dlaczego warto segregować odpady – podkreśla Wiesław Kozłowski.

Jury w składzie: Piotr Matura – Przewodniczący Rady Gminy, Justyna Wójtowicz-Woda – kierownik Wydziału Edukacji Spraw Społecznych i Obywatelskich i Magdalena Zychowicz-Gurgul – kierownik Referatu Funduszy Promocji i Monitorowania Strategii przy ocenie prac brało pod uwagę m.in. samodzielność, zgodność pracy z tematyką, estetykę wykonania oraz oryginalność. W każdej kategorii przyznano nagrody główne oraz wyróżnienia. Nagrodzone szkoły otrzymały sprzęt multimedialny, natomiast przedszkola- zestawy zabawek. Jednym z elementów nagrody głównej był czek na sfinansowanie wycieczki dla uczniów biorących udział w projekcie, które przyznano Szkole Podstawowej w Łoniowej, Zespołowi Szkolno-Przedszkolnemu w Maszkienicach oraz Zespołowi Szkół w Woli Dębińskiej. Dodatkowo uczniowie zostali docenieni indywidualnie.
Klasyfikacja przedstawia się następująco:
Kategoria I – Przedszkola
Nagroda Główna – Publiczne Przedszkole w Łoniowej
Wyróżnienie – Publiczne Przedszkole w Woli Dębińskiej
Publiczne Przedszkole w Porąbce Uszewskiej
Publiczne Przedszkole przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Maszkienicach
Publiczne Przedszkole przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łysej Górze
Kategoria II – Szkoła Podstawowa klasy I-III
Nagroda główna – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Maszkienicach
Wyróżnienie – Publiczna Szkoła Podstawowa w Łoniowej
Kategoria III – Szkoła Podstawowa klasy IV-VI
Nagroda główna – Publiczna Szkoła Podstawowa w Łoniowej
Wyróżnienie – Publiczna Szkoła Podstawowa w Niedźwiedzy
Kategoria IV – Gimnazjum
Nagroda główna – Zespół Szkół w Woli Dębińskiej
Wyróżnienie – Zespół Szkół w Sufczynie.


ug

Foto Maciej Mazur

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast