Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Gmina Dębno. Moja wieś jest czysta i piękna – podsumowanie konkursu

Gmina Dębno. Moja wieś jest czysta i piękna – podsumowanie konkursu

2733-117 listopada w Jaworsku odbyło się podsumowanie XVIII edycji konkursu „Moja wieś jest czysta i piękna”. Celem współzawodnictwa jest promocja gminy poprzez wyróżnienie najbardziej zadbanych ogrodów – należących zarówno do osób prywatnych, jak również placówek kulturalno-szkolnych. W konkursie wzięło udział 112 ogrodów ze wszystkich trzynastu sołectw należących do Gminy Dębno.

Zgłoszone do konkursu działki były wizytowane przez komisję konkursową, w skład której weszli przedstawiciele Wójta Gminy Dębno, Komisji Rolnictwa i Ochrony Środowiska Rady Gminy  oraz Małopolskiego Ośrodka Doradztwa  Rolniczego. Zgłoszenia zostały podzielone na cztery kategorie: ogrody mieszane, kwiatowe, tradycyjne oraz ogrody z nasadzeniami krzewów iglastych.  Sprawdzano je pod kątem wyglądu zewnętrznego i wystroju fasady budynków, zagospodarowania obejścia wokół posesji, dekoracji i architektury ogrodowej.

Komisja konkursowa wyraziła uznanie wobec wszystkich uczestników plebiscytu i podkreśliła, że wybór nagrodzonych był wyjątkowo trudny. Oprócz nagród indywidualnych, wydzielono również kategorię „najpiękniejsza wieś”, w której zwyciężyło sołectwo Jaworsko. Komisja zwróciła szczególną uwagę na estetyczne zagospodarowanie i utrzymanie terenów wokół instytucji użyteczności publicznej.

Wyniki konkursu oraz galeria zdjęć <<<

ug

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast