Don't Miss
Home » Wiadomości » Gmina Dębno. Robotnicy czekają na ocieplenie

Gmina Dębno. Robotnicy czekają na ocieplenie

Urząd Gminy Dębno rozstrzygnął przetarg na budowę kanalizacji sanitarnej w Sufczynie oraz rozbudowę kanalizacji sanitarnej w Łysej Górze. Prace będzie realizowało Przedsiębiorstwo Inżynieryjno – Budowlane HAS-BUD z Jasienia, które zgłosiło najkorzystniejszą spośród sześciu ofert. 

Jednak, aby robotnicy mogli ruszyć z pracami, musi zmienić się pogoda. Ostro trzymająca w ostatnim czasie zima nie sprzyja prowadzeniu robót. Termin zakończenia prac przewidziano na listopad.

Wybudowanie w sumie ponad siedmiokilometrowego odcinka kanalizacji w Sufczynie i Łysej Górze będzie kosztowało 1,8 mln zł, z czego 1,2 mln zł pochodzi z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska.

Rozwój sieci kanalizacyjnej to jedno z najważniejszych zadań w naszej gminie – podkreśla włodarz gminy Dębno Wiesław Kozłowski. – Sytuacja związana z procentowym skanalizowaniem naszej gminy wygląda bardzo przyzwoicie, ale nie spoczywamy na laurach, ciągle szukamy możliwych źródeł finansowania, aby jak największy odsetek naszych mieszkańców mógł być włączony do sieci.

Przypomnijmy, że w Łysej Górze jest to już kolejny odcinek kanalizacji. W ubiegłym roku samorząd zrealizował inwestycję pn. ,,Łysa Góra-Pańska Góra”. Natomiast dzięki tegorocznej inwestycji blisko 300 osób będzie mogło korzystać z sieci kanalizacyjnej.

ug 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast