Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Gmina Dębno: Więcej lamp i niższe koszty

Gmina Dębno: Więcej lamp i niższe koszty

marcingluszekKoszty oświetlenia dróg i placów gminnych będą w 2014 roku niższe niż w roku ubiegłym, mimo że rośnie liczba lamp ulicznych. – To efekt skutecznych poszukiwań na rynku tańszych dostawców energii – podkreśla Marian Kurek, Sekretarz Gminy.

Większość spośród ogólnych wydatków na oświetlenie pochłaniają koszty energii elektrycznej i tzw. opłaty konserwacyjne, które nalicza właściciel sieci. Gmina płaci je według stawek narzuconych za każdą lampę. W 2012 roku w sumie wydano na ten cel ponad 690 tys. zł. W tym roku kwota ta może wynieść 665 tys. zł czyli o 25 tys. zł mniej. Obniżka była możliwa, bo w przetargu na dostarczanie tego typu usług gmina uzyskała korzystniejszą ofertę niż dotąd. – Złamanie monopolu i pojawienie się na rynku konkurencyjnych dostawców spowodowało zmianę polityki cenowej, która budżetowi gminy daje wymierne korzyści – zaznacza Marian Kurek.

Taka tendencja jest istotna o tyle, że gmina sukcesywnie montuje nowe lampy oświetleniowe odpowiadając na zapotrzebowanie zgłaszane przez mieszkańców. W pierwszej kolejności powstają one w tych sołectwach, które potraktowały tę sprawę priorytetowo decydując się wesprzeć przedsięwzięcie pieniędzmi z Funduszu Sołeckiego. W nadchodzącym roku nowe lampy uliczne planowane są Dębnie, Jastwi, Jaworsku, Łoniowej, Porąbce Uszewskiej i w Sufczynie. W sumie na ten cel ma być przeznaczonych ponad 95 tys. zł.

ug

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast