Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Gmina Dębno: Więcej lamp i niższe koszty

Gmina Dębno: Więcej lamp i niższe koszty

marcingluszekKoszty oświetlenia dróg i placów gminnych będą w 2014 roku niższe niż w roku ubiegłym, mimo że rośnie liczba lamp ulicznych. – To efekt skutecznych poszukiwań na rynku tańszych dostawców energii – podkreśla Marian Kurek, Sekretarz Gminy.

Większość spośród ogólnych wydatków na oświetlenie pochłaniają koszty energii elektrycznej i tzw. opłaty konserwacyjne, które nalicza właściciel sieci. Gmina płaci je według stawek narzuconych za każdą lampę. W 2012 roku w sumie wydano na ten cel ponad 690 tys. zł. W tym roku kwota ta może wynieść 665 tys. zł czyli o 25 tys. zł mniej. Obniżka była możliwa, bo w przetargu na dostarczanie tego typu usług gmina uzyskała korzystniejszą ofertę niż dotąd. – Złamanie monopolu i pojawienie się na rynku konkurencyjnych dostawców spowodowało zmianę polityki cenowej, która budżetowi gminy daje wymierne korzyści – zaznacza Marian Kurek.

Taka tendencja jest istotna o tyle, że gmina sukcesywnie montuje nowe lampy oświetleniowe odpowiadając na zapotrzebowanie zgłaszane przez mieszkańców. W pierwszej kolejności powstają one w tych sołectwach, które potraktowały tę sprawę priorytetowo decydując się wesprzeć przedsięwzięcie pieniędzmi z Funduszu Sołeckiego. W nadchodzącym roku nowe lampy uliczne planowane są Dębnie, Jastwi, Jaworsku, Łoniowej, Porąbce Uszewskiej i w Sufczynie. W sumie na ten cel ma być przeznaczonych ponad 95 tys. zł.

ug

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast