Nie przegap
Strona główna » Sport » Gmina Iwkowa. V Mikołajowy Turniej Szkółek Piłkarskich

Gmina Iwkowa. V Mikołajowy Turniej Szkółek Piłkarskich

Nie jest najważniejsze, byś był lepszy od innych. Najważniejsze jest, byś był lepszy od samego siebie z dnia wczorajszego – słowa wypowiedziane przez Mahatmę Gandhiego idealnie pasują do wydarzeń rozgrywających się 17 i 18 grudnia w gminie Iwkowa. Mam tu na myśli rywalizację młodych adeptów piłkarskich w V Mikołajkowym Turnieju Szkółek Piłkarskich.

Te sportowe zmagania były fantastyczną formą spędzenia czasu wolnego przez dzieci. Mogły one nie tylko pograć w piłkę, mając do dyspozycji profesjonalnych sędziów, wspaniale przygotowane hale sportowe, pomoc medyczną i zdrowe posiłki, lecz mogły także poznać rówieśników z różnych części Małopolski i zobaczyć, jak grają zawodnicy z Tarnowa, Brzeska, Krakowa czy nawet Makowa Podhalańskiego. Przy okazji wspaniałej zabawy udało się zrealizować bardzo ważny cel, który przyświecał organizatorom – propagowanie sportowej rywalizacji i zdrowego trybu życia.

Będąc postronnym obserwatorem turnieju muszę przyznać, że serce się radowało się na widok dzieci w stu procentach zaangażowanych w grę, na widok rodziców, którzy z całych sił dopingowali swoje pociechy i na widok trenerów, którzy najbardziej chyba przeżywali te zawody. Wszyscy powinniśmy się cieszyć z tego, że młodzi chłopcy (i dziewczynki!), zamiast siedzieć w weekend przed komputerem czy telewizorem, woleli przyjechać – nieraz z bardzo daleka – do Iwkowej i zrobić coś dobrego dla swojego zdrowia. Ważne jest także to, że i rodzice coraz bardziej zdają sobie sprawę z korzyści, jakie niesie ze sobą przynależność dziecka do szkółki piłkarskiej.

Mimo że wynik rywalizacji nie był najważniejszy, to trzeba przyznać, że młodzi piłkarze mają naprawdę duże pojęcie o grze w piłkę nożną. Potrafią rozgrywać piłkę od tyłu, grają zespołowo, pamiętają o obronie i o ataku. Na turnieju mogłem również zauważyć kilku zawodników, którzy przy odpowiednim treningu, ciężkiej pracy i wsparciu, mogą w przyszłości osiągnąć wielkie sukcesy. Kto wie, może widzieliśmy w Iwkowej nowego Lewandowskiego, Glika albo Fabiańskiego?

Chciałbym również zwrócić uwagę na wychowawczy aspekt turnieju, o którym mało się mówi. Bardzo dobrze, że trenerzy zwracają uwagę na to, by zawodnicy podziękowali rywalom po każdym – nieważne – wygranym czy przegranym – meczu i potrafią wytłumaczyć młodym piłkarzom, że nie zawsze się wygrywa. Gra w piłkę nożną ma po prostu pomagać dzieciom stawać się lepszymi ludźmi w przyszłości.

Podsumowując – turniej okazał się strzałem w dziesiątkę! Wielkie brawa należą się jego organizatorom: Stowarzyszeniu Rozwoju i Promocji Gminy Iwkowa, Szkółce Piłkarskiej „Zubello”, Gminie Iwkowa i Gminnemu Ośrodkowi Kultury, którzy dali możliwość wspólnej zabawy młodym piłkarzom z całej Małopolski. Został on przygotowany bardzo fachowo, był więc wspaniałą promocją naszej gminy.

Galeria zdjęć: 1 i 2

V Mikołajkowy Turniej Szkółek Piłkarskich – Wojakowa

V Mikołajkowy Turniej Szkółek Piłkarskich – Wojakowa

Opublikowany przez Marta Ilona Stanuch na 17 grudzień 2016

Jakub Nowak

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast