Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Gminny Dzień Komisji Edukacji Narodowej w Niedźwiedzy

Gminny Dzień Komisji Edukacji Narodowej w Niedźwiedzy

2678-1W poniedziałek 17 października odbyły się w Niedźwiedzy obchody Gminnego Dnia Komisji Edukacji Narodowej, w połączeniu z nadaniem tamtejszej Szkole Podstawowej imienia wybitnego poety i rzeźbiarza Jana Dudka.

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą z poświęceniem sztandaru, która została odprawiona w Kościele Parafialnym w Niedźwiedzy. Następnie goście przeszli do miejscowego Domu Strażaka, gdzie miało miejsce uroczyste nadanie Publicznej Szkole Podstawowej w Niedźwiedzy imienia Jana Dudka. W uroczystości wzięli udział: Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski, Poseł na Sejm RP prof. Włodzimierz Bernacki, Małopolski Kurator Oświaty Barbara Nowak, Starosta Brzeski Andrzej Potępa oraz Sekretarz Gminy Justyna Wójtowicz-Woda.

Jan Dudek był poetą i rzeźbiarzem związanym z naszym regionem. Całe swoje życie poświęcił wykonywanym przez siebie rękodziełom, które do dziś zdobią kościoły nie tylko w regionie, ale w całym kraju. To właśnie on był inicjatorem budowy nowej szkoły w rodzinnej miejscowości Niedźwiedza, która teraz nosi jego imię.

Po uroczystości nadania imienia, w Domu Strażaka odbył się Gminny Dzień Komisji Edukacji Narodowej. Dyrektorzy i nauczyciele otrzymali nagrody za szczególne zaangażowanie w pracę zawodową, które wręczył Wójt Gminy Dębno. Wśród wyróżnionych pracowników oświaty byli: Beata Baka, Halina Turaj, Dorota Batko, Małgorzata Sacha, Teresa Ćwikła, Małgorzata Maliszczak, Dorota Płaneta-Potępa, Izabela Nadolnik, Joanna Janik, Katarzyna Witek, Tomasz Krzysztofczyk, Elżbieta Rega i Małgorzata Brzuchacz.

Galeria zdjęć <<<

ug

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast