Don't Miss
Home » Wiadomości » Gminny Dzień Komisji Edukacji Narodowej w Niedźwiedzy

Gminny Dzień Komisji Edukacji Narodowej w Niedźwiedzy

2678-1W poniedziałek 17 października odbyły się w Niedźwiedzy obchody Gminnego Dnia Komisji Edukacji Narodowej, w połączeniu z nadaniem tamtejszej Szkole Podstawowej imienia wybitnego poety i rzeźbiarza Jana Dudka.

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą z poświęceniem sztandaru, która została odprawiona w Kościele Parafialnym w Niedźwiedzy. Następnie goście przeszli do miejscowego Domu Strażaka, gdzie miało miejsce uroczyste nadanie Publicznej Szkole Podstawowej w Niedźwiedzy imienia Jana Dudka. W uroczystości wzięli udział: Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski, Poseł na Sejm RP prof. Włodzimierz Bernacki, Małopolski Kurator Oświaty Barbara Nowak, Starosta Brzeski Andrzej Potępa oraz Sekretarz Gminy Justyna Wójtowicz-Woda.

Jan Dudek był poetą i rzeźbiarzem związanym z naszym regionem. Całe swoje życie poświęcił wykonywanym przez siebie rękodziełom, które do dziś zdobią kościoły nie tylko w regionie, ale w całym kraju. To właśnie on był inicjatorem budowy nowej szkoły w rodzinnej miejscowości Niedźwiedza, która teraz nosi jego imię.

Po uroczystości nadania imienia, w Domu Strażaka odbył się Gminny Dzień Komisji Edukacji Narodowej. Dyrektorzy i nauczyciele otrzymali nagrody za szczególne zaangażowanie w pracę zawodową, które wręczył Wójt Gminy Dębno. Wśród wyróżnionych pracowników oświaty byli: Beata Baka, Halina Turaj, Dorota Batko, Małgorzata Sacha, Teresa Ćwikła, Małgorzata Maliszczak, Dorota Płaneta-Potępa, Izabela Nadolnik, Joanna Janik, Katarzyna Witek, Tomasz Krzysztofczyk, Elżbieta Rega i Małgorzata Brzuchacz.

Galeria zdjęć <<<

ug

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast