Don't Miss
Home » Kultura » Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek rozstrzygnięty

Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek rozstrzygnięty

Natalia Styrna z Przyborowa w kategorii szkoła podstawowa klasy IV – VI oraz Magdalena Płachno z Borzęcina Dolnego w kategorii gimnazjum zwyciężyły w Gminnym Konkursie Kolęd i Pastorałek, jaki odbył się w Domu Ludowym w Borzęcinie. Tradycyjnie, każdy z wykonawców miał za zadanie wykonać dwa utwory: kolędę oraz pastorałkę lub utwór o tematyce bożonarodzeniowej z listy przesłanej przez organizatorów konkursu – Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie i Parafię w Borzęcinie Górnym. W tym roku uczestniczyli w nim uczniowie ze szkół w: Borzęcinie Górnym, Borzęcinie Dolnym i Przyborowie. Łącznie zaprezentowało się 16 solistów i 2 zespoły wokalne.
Organizowany od wielu już lat ten gminny konkurs jest doskonałą okazją dla jego uczestników do pochwalenia się swoimi talentami wokalnymi i muzycznymi, szansą na rywalizację z innymi oraz sposobnością do wspólnego kolędowania, kultywując piękne polskie tradycje – przyznaje Piotr Kania, dyrektor GOK Borzęcin.
Każdy może wystąpić, nie stwarzamy żadnych ograniczeń – przyznaje ksiądz Czesław Paszyński, proboszcz parafii w Borzęcinie Górnym. – Warto kolędować, rozwijać swoje talenty i dzielić się radością z Bożego Narodzenia, zachęcam do tego przy każdej okazji.
Uczestników do występu przygotowywali ich opiekunowie: Cecylia Czaja, Krzysztof Przepiórka, Roman Rechul i Konrad Borowiec. – Praca z uczniami trwa 2-3 miesiące – komentuje Cecylia Czaja, sama przygotowująca kilku uczestników. – W tym czasie trzeba dobrać odpowiednie utwory do głosu uczestnika, aby czuł się dobrze i pewnie podczas śpiewu na konkursowej scenie.
Jury w składzie: Robert Sowa – muzyk i nauczyciel gry na instrumentach (przewodniczący jury), ks. Prałat Czesław Paszyński proboszcz parafii w Borzęcinie Górnym oraz Piotr Kania – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Borzęcinie oceniało walory głosowe wokalistów, interpretację utworu oraz ogólne wrażenia artystyczne.
Warto wspomnieć, że w przerwie podczas obrad komisji wszyscy mogli kolędować z zespołem „Borzęckie Słowiki”.
Każdy z uczestników Konkursu otrzymał dyplom i słodycze, a zwycięzcy poszczególnych kategorii – pamiątkowe statuetki i upominki.

Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek w Borzęcinie cz.1

Opublikowany przez Informator Brzeski na 7 stycznia 2018

Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek w Borzęcinie cz.2

Opublikowany przez Informator Brzeski na 7 stycznia 2018

Wyniki Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek:
kategoria: soliści – szkoła podstawowa klasy IV – VI
I miejsce – Natalia Styrna z Przyborowa
II miejsce – Kamila Chmioła z Borzęcina Górnego
III miejsce – Joanna Rams z Borzęcina Górnego
Wyróżnienie – Julita Kiczka z Borzęcina Dolnego

kategoria: soliści – gimnazjum
I miejsce – Magdalena Płachno z Borzęcina Dolnego
II miejsce – Weronika Czesak z Borzęcina Dolnego
III miejsce – Maria Czaja z Borzęcina Górnego

kategoria: zespół – szkoła podstawowa
Wyróżnienie: ZESPÓŁ WOKALNY z Przyborowa

kategoria: zespół – gimnazjum
II miejsce – „Borzęckie Słowiki” z Borzęcina Dolnego

Galeria zdjęć <<<

ug

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast