Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Gminny Konkurs Wczesnej Profilaktyki w Uściu Solnym

Gminny Konkurs Wczesnej Profilaktyki w Uściu Solnym

W dobie wzrastających zagrożeń uzależnieniem od narkotyków, alkoholu czy nikotyny ważną rolę naprawczą w życiu młodego człowieka odgrywa szkoła, która ma za zadanie zapewnić dziecku nie tylko prawidłowy rozwój intelektualny, ale także rozwój społeczny i emocjonalny.
W myśl tej idei, 25 kwietnia 2018 r. uczniowie szkół podstawowych z Niedzielisk, Szczurowej, Zaborowa, Woli Przemykowskiej, Strzelec Wielkich oraz Uścia Solnego po raz kolejny zgromadzili się w budynku szkoły w Uściu Solnym na Gminnym Konkursie Wczesnej Profilaktyki.

Celem konkursu było zapobieganie zachowaniom ryzykownym wśród dzieci i młodzieży, dostarczenie podstawowych wiadomości o substancjach uzależniających i ich wpływie na organizm człowieka, promowanie życia bez nałogów oraz rozwijanie wyobraźni plastycznej i twórczej.

Uczestnicy konkursu rywalizowali w dwóch grupach wiekowych: uczniowie klas  I-III oraz uczniowie klas IV-VII. Każdą grupę wiekową reprezentował jeden uczestnik. Konkurs przebiegał dwuetapowo. W pierwszym etapie wszyscy uczestnicy konkursu wykonywali pracę plastyczną pod hasłem „Nie piję, nie biorę, nie palę- mam talent!”. Drugi etap polegał na zaprezentowaniu rymowanki (klasy I-III) i wiersza (klasy IV-VII), mówiących o szkodliwości palenia papierosów, spożywania alkoholu i dopalaczy oraz promujących życie bez nałogów. Rymowanki i wiersze musiały być własnego autorstwa.

Reprezentanci wszystkich szkół stanęli na wysokości zadania i zarówno prace plastyczne, jak i wiersze były na najwyższym poziomie. Ostatecznie jury, po burzliwych obradach, przyznało:

W grupie wiekowej- uczniowie klas I-III: I miejsce- ZSP w Uściu Solnym, II miejsce- SP w Szczurowej, III miejsce- PSP w Strzelcach Wielkich. W grupie wiekowej- uczniowie klas IV-VII: I miejsce- SP w Szczurowej, II miejsce- ZSP w Uściu Solnym, III miejsce- PSP w Niedzieliskach, oraz wyróżnienia dla PSP w Zaborowie i PSP w Woli Przemykowskiej.

ug

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast