Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie modernizuje

Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie modernizuje

Trwają prace remontowe w ramach zadania pn.”Modernizacja i doposażenie na terenie Gminy Borzęcin obiektu Gminnego Ośrodka Kultury – roboty remontowo-budowlane, wewnętrzne” – współfinansowana ze środków Unii Europejskiej (Europejskiego Funduszu Rolnego) w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013; Działanie: Odnowa i rozwój wsi.  Przedmiotem realizowanego zamówienia jest wykonanie robót budowlanych w zakres których wchodzi remont piwnic Domu Ludowego. Zadanie realizuje firma El-Bud z Borzęcina, która zaoferowała najniższą cenę w postępowaniu przetargowym. Wartość robót to kwota 209 tysięcy 675 złotych brutto.

– W ramach projektu prowadzone są roboty rozbiórkowe, roboty ogólnobudowlane, izolacje przeciw wodne i przeciwwilgociowe, ścianki działowe, warstwy wyrównawcze, stolarka drzwiowa, posadzki i okładziny ścian, malowanie, instalacje sanitarne. Dzięki temu piwnice GOK nabiorą nowego kształtu i funkcjonalności. Ubiegłoroczna powódź i utrzymująca się w tych pomieszczeniach woda nie pozwoliły na realizację zadania w ubiegłym roku. Mam jednak nadzieję, że niedługo roboty skończą się i będziemy mogli zaadoptować piwnice na nasze potrzeby. Po zajęciu kilku pomieszczeń w budynku Domu Ludowego przez miejscowy samorząd na salę konferencyjną z zapleczem oraz dwie serwerownie w związku z realizacją projektu internetowego tak naprawdę dysponujemy tylko pomieszczeniem świetlicy. Kłopot stanowią czasem próby ZPiT „Borzęcanie”, który w przypadku wesel organizowanych na Sali imprez (GOK wynajmuje pomieszczenia) musi wędrować z próbami od pomieszczenia do pomieszczenia. Problem mamy także z lokalem (a dokładnie z jego brakiem) do przechowywania wartościowych finansowo strojów ludowych. Jest szansa, że po skończonym remoncie kłopoty lokalowe w znacznej części rozwiążą się – mówi Piotr Kania, dyrektor placówki kultury w Borzęcinie.
Remont to nie wszystko, co planuje się w ramach realizowanego projektu.  – Spory nacisk położyliśmy też na kwestie wyposażenia placówki w nowoczesny sprzęt do prowadzenia działalności. Mowa tu o zakupie profesjonalnego nagłośnienia przenośnego oraz przenośnej sceny o wymiarach 8x6m z zadaszeniem na kwotę ponad 100.000 zł każde. Instytucja doposażona zostanie dodatkowo m.in. w nowoczesny sprzęt komputerowy (20 sztuk), drukarki, ksero, sprzęt audio-wideo, wysokiej jakości sprzęt do projekcji multimedialnej na Sali Imprez czy w niezbędne sprzęty świetlicowe i meble – realizacja tego zakresu nie zakończy się jednak w tym roku, cześć zadań finalizowanych będzie w roku 2012 – dodaje Piotr Kania.

pk

Podobne artykuły
“%RELATEDPOSTS%”

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast