Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Gnojnik: Gmina z dotacjami na rozbudowę sieci wod-kan

Gnojnik: Gmina z dotacjami na rozbudowę sieci wod-kan

Gmina Gnojnik jest już coraz bliżej rozpoczęcia dalszych prac związanych z budową kanalizacji i wodociągu. Środki na ten cel pozyskano z Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich oraz Regionalnego Programu Operacyjnego.

Środki z PROW realizowanego przez województwo małopolskie, zostały nam przyznane jeszcze w lipcu, kiedy to podpisano umowę dotacyjną. Po zakończeniu postępowania w trybie zapytania ofertowego ustalono kwotę realizacji zadania „Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie gminy Gnojnik w miejscowościach: Gnojnik, Gosprzydowa oraz Lewniowa” w wysokości ponad 2,8 mln zł. Dotacja stanowić będzie część tej kwoty.

We wrześniu zaś otrzymaliśmy kolejne pozytywne wieści, dotyczące przyznania środków w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego. Złożony wniosek opiewał na około 17,6 mln zł, a po pozytywnej ocenie formalnej, finansowej i merytorycznej Gminie Gnojnik przyznano dotację w planowanej wysokości ponad 11 mln zł. Po rozstrzygnięciu przetargu kwotę realizacji zadania „Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej wraz z modernizacją oczyszczalni ścieków na obszarze Gminy Gnojnik” ustalono na blisko 18,3 mln zł.

Zaznaczyć należy, że założenia drugiego opisywanego projektu wymusiły ograniczenie zakresu prac do obszaru tzw. aglomeracji, a więc części miejscowości Gnojnik, Gosprzydowa, Uszew i Zawada Uszewska. Jednak w połączeniu z zadaniem realizowanym w ramach PROW okazuje się, że prace ziemne i budowlane obejmą znaczną część naszej Gminy.

gnojnik.pl

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast