Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Gnojnik: Gmina z dotacjami na rozbudowę sieci wod-kan

Gnojnik: Gmina z dotacjami na rozbudowę sieci wod-kan

Gmina Gnojnik jest już coraz bliżej rozpoczęcia dalszych prac związanych z budową kanalizacji i wodociągu. Środki na ten cel pozyskano z Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich oraz Regionalnego Programu Operacyjnego.

Środki z PROW realizowanego przez województwo małopolskie, zostały nam przyznane jeszcze w lipcu, kiedy to podpisano umowę dotacyjną. Po zakończeniu postępowania w trybie zapytania ofertowego ustalono kwotę realizacji zadania „Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie gminy Gnojnik w miejscowościach: Gnojnik, Gosprzydowa oraz Lewniowa” w wysokości ponad 2,8 mln zł. Dotacja stanowić będzie część tej kwoty.

We wrześniu zaś otrzymaliśmy kolejne pozytywne wieści, dotyczące przyznania środków w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego. Złożony wniosek opiewał na około 17,6 mln zł, a po pozytywnej ocenie formalnej, finansowej i merytorycznej Gminie Gnojnik przyznano dotację w planowanej wysokości ponad 11 mln zł. Po rozstrzygnięciu przetargu kwotę realizacji zadania „Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej wraz z modernizacją oczyszczalni ścieków na obszarze Gminy Gnojnik” ustalono na blisko 18,3 mln zł.

Zaznaczyć należy, że założenia drugiego opisywanego projektu wymusiły ograniczenie zakresu prac do obszaru tzw. aglomeracji, a więc części miejscowości Gnojnik, Gosprzydowa, Uszew i Zawada Uszewska. Jednak w połączeniu z zadaniem realizowanym w ramach PROW okazuje się, że prace ziemne i budowlane obejmą znaczną część naszej Gminy.

gnojnik.pl

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast