Don't Miss
Home » Wiadomości » Gnojnik / Minister Adamczyk o utrudnieniach przy projektowaniu „Sądeczanki”

Gnojnik / Minister Adamczyk o utrudnieniach przy projektowaniu „Sądeczanki”

1 mld 475 mln zł. – tyle zabezpieczono w budżecie państwa na budowę drogi krajowej nr 75 Brzesko-Nowy Sącz tzw. Sądeczanki. Strona rządowa jest zdeterminowany aby budować tę inwestycję.

W sobotę 29 września 2018 r. podczas briefingu prasowego w Gnojniku Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk potwierdził, że szybkość realizacji tej inwestycji – wybór wariantu zależy od dobrej współpracy rządu z samorządami przez które przebiegać ma Sądeczanka. Minister apelował o porozumienie samorządów w sprawie budowy tej strategicznej dla całego regionu drogi. Trasa ma szansę przyspieszyć i uczynić bezpieczniejszą podróż z Nowego Sącza do węzła autostradowego w Brzesku. Pomimo zabezpieczenia środków – przygotowania do inwestycji utknęły w martwym punkcie z powodu protestów mieszkańców odnośnie planów przebiegu drogi. Jak zauważył w swoim wystąpieniu minister Adamczyk – firma opracowująca studium korytarzowe przygotowała aż 26 propozycji przebiegu „Sądeczanki”. Minister dodał, że w gminie Gnojnik gdzie odbywała się konferencja doszło do sytuacji mało spotykanej, gdzie zdanie wójta i Rady Gminy są rozbieżne. Dalsze prace projektowe nie moga ruszyć bez pełnej zgody społecznej. 

Podczas spotkania deklaracje poparcia  i chęć współpracy złożył Leszek Ząbkowski kandydat na wójta Gnojnika, Iwona Mularczyk kandydatka na prezydenta Nowego Sącza, a także kandydaci PiS na wójtów Łososiny Dolnej-Tomasz Kosecki oraz wójta Korzennej-Wojciech Wideł.  

Wizyta Ministra Infrastruktury Andrzeja Adamczyka była częścią kampanii samorządowej Prawa i Sprawiedliwości w Małopolsce. W tym dniu Brzesko odwiedził z kolei Minister Witold Bańka, który z kolei spotkał się z kandydatem PiS na burmistrza Brzeska – Sławomirem Paterem. 

Gnojnik. Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk o „Sądeczance”: Są pieniądze na drogę, jest determinacja, ale nie ma zgody samorządów.Fot. Maciej Mazur

Opublikowany przez Informator Brzeski Niedziela, 30 września 2018

Materiał video – zapis transmisji

Gnojnik. Briefing prasowy z udziałem Ministra Infrastruktury Andrzeja Adamczyka.

Opublikowany przez Informator Brzeski Sobota, 29 września 2018

 

IB

Fot. Maciej Mazur

 

Reklamy i banery w gazecie oraz na portalu Informator Brzeski  – tel. 608 653 909, redakcja@informatorbrzeski.pl

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast