Don't Miss
Home » Wiadomości » Gnojnik: Nowy sprzęt dla OSP

Gnojnik: Nowy sprzęt dla OSP

Dzięki dotacji pozyskanej przez Urząd Gminy w Gnojniku z Ministerstwa Sprawiedliwości trzy jednostki OSP z terenu Gminy Gnojnik otrzymały nowy sprzęt medyczny o łącznej wartości ponad 25,7 tys. zł.

Wniosek złożony jeszcze w listopadzie 2017 r. do Ministerstwa Sprawiedliwości pozytywnie przeszedł ocenę formalną i merytoryczną, dzięki czemu Gmina Gnojnik mogła podpisać umowę na przekazanie dotacji na zakup sprzętu medycznego. Trafił on do jednostek OSP z Gnojnika, Biesiadek i Zawady Uszewskiej. Uroczyste przekazanie sprzętu przez Wójta Gminy Gnojnik przedstawicielom druhów miało miejsce 10 stycznia br. w budynku Urzędu Gminy.

Wśród sprzętu, który trafił do Biesiadek i Zawady znalazł się zestaw medyczny PSP R1 w plecaku poszerzony o deskę pediatryczną, pompkę ssącą oraz nosze miękkie płachtowe. Dodatkowo jednostka OSP Gnojnik otrzymała urządzenie AED (Zautomatyzowany Defibrylator Zewnętrzny).

Dzięki pozyskanemu sprzętowi medycznemu strażacy-ochotnicy będą mogli sprawnie i bezpiecznie wykonywać swoje zadania.

Zadanie współfinansowane ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.

Galeria zdjęć <==

gnojnik.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast