Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Gnojnik: O bezpieczeństwie z seniorami

Gnojnik: O bezpieczeństwie z seniorami

Jak dbać o swoje bezpieczeństwo i nie stać się ofiarą przestępstwa było hasłem przewodnim spotkania przeprowadzonego przez policjantów Komendy Powiatowej Policji w Brzesku. Spotkanie zorganizowano z myślą o seniorach.

Inicjatywa spotkała się z pozytywnym oddźwiękiem ze strony słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku, którzy wczoraj (tj.29.03) w Gnojniku mieli okazję porozmawiać z policjantami o swoim bezpieczeństwie. W trakcie przygotowanej prezentacji multimedialnej funkcjonariusze omówili metody działania przestępców, szczególnie w przypadku oszustw „na wnuczka”, „policjanta” czy „pracownika socjalnego”. oraz zagrożenia, na które najczęściej narażone są osoby starsze. Przedstawili współczesne niebezpieczeństwa związane z korzystaniem z bankowości elektronicznej i posługiwaniem się kartami płatniczymi. Policjanci wspomnieli jak ważna jest ochrona danych osobowych i bezpieczne posługiwanie się dowodem osobistym. Szczególną uwagę zwrócili na podstawowe zasady bezpieczeństwa przekazując rady, które mogą seniorów uchronić przed oszustwami, kradzieżami i wyłudzeniami. Funkcjonariusze przestrzegali przed zbytnią ufnością w kontaktach z obcymi, jednocześnie apelując o ostrożność i rozwagę. Dodatkowo stróże prawa poruszyli temat bezpieczeństwa seniorów na drodze. Przypomnieli o obowiązku noszenia odblasków, by pieszy był wystarczająco widoczny.

Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem ze strony słuchaczy, którzy aktywnie wymieniali się swoimi spostrzeżeniami i sugestiami.

Zdjęcia <==

KPP Brzesko

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast