Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Gnojnik. Szybka interwencja dzielnicowych i zatrzymanie sprawczyń włamania

Gnojnik. Szybka interwencja dzielnicowych i zatrzymanie sprawczyń włamania

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Czchowie zatrzymali 45-letnią kobietę i jej 22-letnią córkę, które włamały się do domu jednorodzinnego w miejscowości Gnojnik. Kobiety wybiły szybę w oknie dostając się do środka i skradły kosztowną biżuterię. Już po 5 minutach od zgłoszenia na miejscu włamania pojawili się policjanci i w pościgu zatrzymali sprawczynie.

Wczoraj (8.06) w godzinach południowych dyżurny brzeskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o włamaniu do domu jednorodzinnego w miejscowości Gnojnik. Zgłaszający relacjonował, że w budynku należącym do jego krewnych jest wybite okno, a chwilę wcześniej widział uciekające dwie kobiety z terenu posesji. Będący w pobliżu, w swoim rejonie działania, dzielnicowi bardzo szybko dotarli na miejsce i rozpoczęli poszukiwania sprawczyń. Na terenie innej posesji, oddalonej o ok. 700 metrów od miejsca włamania, policjanci zauważyli ukrywające się kobiety, które na widok mundurowych zaczęły uciekać. Po kilkudziesięciu metrach pieszego pościgu dzielnicowi zatrzymali 45- i 22-latkę. Kobiety już nie miały przy sobie skradzionej biżuterii, uciekając przez pole zboża pozbyły się łupu, wyrzucając woreczek z kosztownościami.

Policjanci przeczesali teren porośnięty zbożem i odnaleźli woreczek z biżuterią, w którym były m.in. łańcuszki, naszyjniki, pierścionki i kolczyki wszystko warte 2 tys. złotych. Odzyskana przez policjantów kosztowna biżuteria trafiła do prawowitego właściciela.

Matka z córką zostały zatrzymane. W trakcie czynności z zatrzymanymi, funkcjonariusze zaczęli mieć podejrzenia co do tożsamości podawanej przez młodszą kobietę. Aby mieć pewność postanowili zweryfikować jej dane personalne, sprawdzając m.in. odciski palców na urządzeniu służącym do szybkiej identyfikacji daktyloskopijnej i kontaktując się z sąsiednią jednostką Policji właściwą dla miejsca zamieszkania sprawczyń. Przypuszczenia potwierdzili funkcjonariusze z KMP w Nowym Sączu, że 22-letnia kobieta podała fałszywe dane co do swojej tożsamości, podszywając się pod siostrę i podpisując protokół jej nazwiskiem.

Sprawczynie trafiły do pomieszczeń dla osób zatrzymanych, odpowiedzą za kradzież z włamaniem. Młodsza z nich dodatkowo usłyszy zarzut podrabiania dokumentu. Grozi im nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

KPP Brzesko

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast