Don't Miss
Home » Wiadomości » Gnojnik – wieś przyjazna najmłodszym mieszkańcom

Gnojnik – wieś przyjazna najmłodszym mieszkańcom

Inwestycja pn. “Budowa przedszkola w Gnojniku” została doceniona jako jeden z najlepszych projektów w kategorii Infrastruktura społeczna w IV edycji konkursu „Przyjazna wieś”, pokazującego inwestycje zrealizowane w województwie małopolskim dzięki wsparciu Funduszy Europejskich.

Budowa przedszkola w Gnojniku realizowana była w latach 2006 – 2011, a łączny koszt tej inwestycji wyniósł ponad 2,8 mln zł. W bieżącym roku Gmina Gnojnik pozyskała środki z Unii Europejskiej w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 na refundację części kosztów zrealizowania inwestycji. Umowę na współfinansowanie projektu podpisano 20 czerwca br. podczas XIV Sesji Rady Gminy.

Inwestycja w Gnojniku wpisuje się w ogólną politykę gminy, mającą na celu wspierania prawidłowego rozwoju dzieci i młodzieży – mówi Wójt Gminy Gnojnik Sławomir Paterek – Poprzedni budynek przedszkola liczył ponad 100 lat. Dzięki środkom zainwestowanym przez gminę najmłodsi mieszkańcy Gnojnika otrzymali szansę zabawy i nauki w budynku nowoczesnym, „skrojonym na miarę” XXI wieku, kolorowym oraz bezpiecznym.

Konkurs “Przyjazna wieś” został zorganizowany przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi w ramach działalności Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich. Do udziału mogli zgłaszać się beneficjenci, którzy zrealizowali swój projekt na obszarze wiejskim przy udziale Funduszy Europejskich. Projekty zgłoszone do konkursu były oceniane podczas obrad Komisji Konkursowej, której skład został wyznaczony przez Marszałka Województwa Małopolskiego.

Nagrodami dla laureatów konkursu są pamiątkowe statuetki oraz promocja projektu.

ug

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast