Home » Wiadomości » Górka: “Ochotniczo, ale profesjonalnie”

Górka: “Ochotniczo, ale profesjonalnie”

DSC_1168-n,,Ochotniczo, ale profesjonalnie – Szkolenie dla strażaków ochotników z Gminy Szczurowa” to projekt który od maja do października 2013 roku realizuje Ochotnicza Straż Pożarna w Górce.

W projekcje bierze udział  30 druhów z jednostek OSP z terenu Gminy Szczurowa, którzy uczestniczą w szkolenia oraz warsztatach z zakresu:
– udzielania pierwszej pomocy KPP,
– udzielania wsparcia psychologicznego podczas akcji ratunkowych dla poszkodowanych i radzenia sobie ze stresem,
– warsztaty z aspektów prawnych pracy strażaka ochotnika,
– szkolenie wyjazdowe na poligon w Krakowie oraz Nowym Sączu,
– gminne manewry z udziałem wykwalifikowanych w projekcie strażaków.

Szkolenie KPP zakończone zostanie egzaminem państwowym, z kolei podczas pozostałych warsztatów przeprowadzone zostaną testy pisemne podsumowujące zdobytą wiedzę.
Projekt ma na celu podniesienie kwalifikacji związanych głównie z pierwszą pomocą przed medyczną jak również umiejętności z zakresu ratownictwa w wyniku powodzi.
Na zakończenie projektu zostanie zorganizowana akcja krwiodawstwa, oraz gminne manewry w których weźmie udział ponad stu uczestników z jednostek OSP z Gminy Szczurowa.
Projekt jest finansowany ze środków Programu Operacyjnego Funduszu Inicjatyw Obywatelskich, Urzędu Gminy Szczurowa oraz  własnych OSP Górka.

obywatelskich

IB

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast