Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Górka. Śmiertelny wypadek / 10 lipca 2017 r.

Górka. Śmiertelny wypadek / 10 lipca 2017 r.

W poniedziałek 10 lipca 2017 r. około godziny 7.30 w miejscowości Górka (most na Wiśle) w gminie Szczurowa doszło do zderzenia samochodu ciężarowego z osobowym, w wyniku którego droga wojewódzka nr 768 jest całkowicie zablokowana.  Wg wstępnych informacji wynika, że zginęła jedna osoba – kierująca samochodem osobowym.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zadysponowane jednostki straży pożarnej stwierdziły, że doszło do zderzenia czołowo-bocznego samochodu ciężarowego z samochodem osobowym marki Fiat Seicento. W wyniku obrażeń śmierć na miejscu poniosła kierująca samochodem osobowym. Zadania strażaków polegał na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia tj. całkowitym zamknięciu drogi, odłączaniu akumulatorów, ewakuacji zwłok z wraku samochodu, uprzątnięciu pozostałości powypadkowych. Utrudnienia w ruchu potrwają jeszcze kilka godzin.

Na miejscu działają służby ratownicze – do zdarzenia zadysponowano znaczne siły i środki:
OSP Szczurowa: GBA 2,5/16 Mercedes Atego,  SLRt VW T4
OSP Koszyce: SLRT
JRG Brzesko: SLRR Nissan, GBARt Man, SRt Man
JRG Proszowice: GBARt, SLRR
JRG Kazimierza Wielka: GBARt
ZRM
Policja
Prokurator

Przyczyny i okoliczności wypadku ustala policja i prokuratura.

Zdjęcia OSP Szczurowa <==

IB / OSP Szczurowa

3 komentarze

  1. Ostatnio same wypadki…co jest grane?
    I to w dodatku śmiertelne. Uważamy na drogach:)

  2. A a z jaką szybkością jechała Scania V=90 km/h ? Np. przez Szczurową szybkości dla ciężarówek jest ograniczona do 40 km/h. Pytanie kto z kier tego przestrzega? Policja jest co prawa, ale to tylko w teorii ;((( tam też się coś podobnego stanie to kwestia czasu.

  3. Dawno, dawno temu Policja lubiła ustawić się pod kościołem w Szczurowej. Przydałoby się żeby i teraz od czasu do czasu stanęli tam z suszarką. Daleko nie mają. No chyba że Szczurowska Policja nie ma fotoradaru na stanie 😉

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast