Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Górka. Śmiertelny wypadek / 10 lipca 2017 r.

Górka. Śmiertelny wypadek / 10 lipca 2017 r.

W poniedziałek 10 lipca 2017 r. około godziny 7.30 w miejscowości Górka (most na Wiśle) w gminie Szczurowa doszło do zderzenia samochodu ciężarowego z osobowym, w wyniku którego droga wojewódzka nr 768 jest całkowicie zablokowana.  Wg wstępnych informacji wynika, że zginęła jedna osoba – kierująca samochodem osobowym.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zadysponowane jednostki straży pożarnej stwierdziły, że doszło do zderzenia czołowo-bocznego samochodu ciężarowego z samochodem osobowym marki Fiat Seicento. W wyniku obrażeń śmierć na miejscu poniosła kierująca samochodem osobowym. Zadania strażaków polegał na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia tj. całkowitym zamknięciu drogi, odłączaniu akumulatorów, ewakuacji zwłok z wraku samochodu, uprzątnięciu pozostałości powypadkowych. Utrudnienia w ruchu potrwają jeszcze kilka godzin.

Na miejscu działają służby ratownicze – do zdarzenia zadysponowano znaczne siły i środki:
OSP Szczurowa: GBA 2,5/16 Mercedes Atego,  SLRt VW T4
OSP Koszyce: SLRT
JRG Brzesko: SLRR Nissan, GBARt Man, SRt Man
JRG Proszowice: GBARt, SLRR
JRG Kazimierza Wielka: GBARt
ZRM
Policja
Prokurator

Przyczyny i okoliczności wypadku ustala policja i prokuratura.

Zdjęcia OSP Szczurowa <==

IB / OSP Szczurowa

3 komentarze

  1. Ostatnio same wypadki…co jest grane?
    I to w dodatku śmiertelne. Uważamy na drogach:)

  2. A a z jaką szybkością jechała Scania V=90 km/h ? Np. przez Szczurową szybkości dla ciężarówek jest ograniczona do 40 km/h. Pytanie kto z kier tego przestrzega? Policja jest co prawa, ale to tylko w teorii ;((( tam też się coś podobnego stanie to kwestia czasu.

  3. Dawno, dawno temu Policja lubiła ustawić się pod kościołem w Szczurowej. Przydałoby się żeby i teraz od czasu do czasu stanęli tam z suszarką. Daleko nie mają. No chyba że Szczurowska Policja nie ma fotoradaru na stanie 😉

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast