Don't Miss
Home » Wiadomości » Gosprzydowa. Sieć wodociągowa tylko w części wsi

Gosprzydowa. Sieć wodociągowa tylko w części wsi

Niestety nie wszyscy mieszkańcy Gopsprzydowej w gminie Gnojnik będzie się mogło cieszyć z wodociągów. Sieć zostanie wykonana tylko w części wsi. W naszych studniach też brakuje wody – mówią mieszkańcy. Samorząd otrzymał ponad 20 milionów złotych na budowę wodociągów. Jak tłumaczą urzędnicy wszystkiego nie da się od razu zrobić. Mieszkańcom trudu to zrozumieć, bo jak podkreślają często w ich studniach brakuje wody.

– Jak coś ugotować, umyć się czy zrobić pranie – pyta jedna z mieszkanek. Teraz problemu nie mamy, ale w upalne dni często brakuje w mojej studni wody. – Trzeba kupować wodę w butelkach. To kosztuje. Ja mam skromną emeryturę– dodaje

Mieszkańcy myśleli, że ich problem się skończy. Gmina pozyskała pieniądze na budowę 45 kilometrów wodociągów. Część mieszkańców Gosprzydowej ma żal, że ich domy zostały pominięte w projekcie. Jak tłumaczy Sławomir Paterek, wójt Gnojnika. – Sieć najpierw wykonywana jest tam, gdzie jest gęsta zabudowa. Reszta mieszkańców będzie musiała poczekać. – Nie chcę obiecywać mieszkańcom czegoś na co nie będzie nas stać – dodaje.

Tyle, że mieszkańcy są już u kresu wytrzymałości i jak podklejają by gmina wykonała wodociąg z własnych pieniędzy, bo przecież płacą oni do gminy podatki.

IB

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast