Don't Miss
Home » Wiadomości » Gotowanie z kulturą

Gotowanie z kulturą

Odbyły się czwarte i zarazem ostatnie warsztaty kulinarne pn. „Babskie Gotowanie” przygotowane w ramach projektu realizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie. Dla przypomnienia trzy wcześniejsze odbywały się w gminach: Radłów, Brzesko, Dębno. Zajęcia – jak sama nazwa wskazuje – dedykowane były dla grupy kobiet, pasjonatek sztuki kulinarnej. Wzięło w nich udział ponad 30 osób.

Podczas spotkania Rafał Lemiowski – doświadczony i zawodowy kucharz – przybliżył uczestniczkom tajniki przygotowywania potraw z wykorzystaniem grzybów. Kulinarna pomysłowość prowadzącego pozwoliła poznać ciekawe połączenia smaków. Łosoś w postaci przystawki z marynowanymi grzybkami, roladki z kurczakiem, które można serwować na ciepło, ale również doskonale sprawdza się na zimno, kaszotto – jako dodatek lub danie samo w sobie – to tylko niektóre zaprezentowane potrawy.

– Dzięki nowym umiejętnościom zdobytym na warsztatach kulinarnych uczestniczki będą mogły nieco odmienić domowe menu – mówi Katarzyna Żurek, instruktor GOK Borzęcin. W odpowiednim podaniu przygotowanych potraw pomoże niewątpliwe sztuka carvingu – rzeźbienie w owocach, którą z wielkim zainteresowaniem obserwowały zgromadzone na warsztatach panie.

Ostatnie spotkanie podsumowujące cykl warsztatów zaplanowano na przełomie lipca i sierpnia br. w Warysiu. – Już dziś serdecznie zapraszamy nie tylko uczestniczki wszystkich czterech warsztatów, ale i nowe osoby – zachęca Piotr Kania z GOK Borzęcin.

Zadanie realizowane jest przez Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie w ramach projektu pn.: „Edukacja regionalna szansą na lepszy rozwój i promocję produktu lokalnego Przedgórza” w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Operacja współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

WARSZTATY KULINARNE "BABSKIE GOTOWANIE" W GMINIE BORZĘCIN

WARSZTATY KULINARNE "BABSKIE GOTOWANIE" W GMINIE BORZĘCIN

Opublikowany przez Informator Brzeski 13 maja 2018


(p)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast