Nie przegap
Strona główna » Sport » Grand Prix Polski – pewne zwycięstwo Wojtka Wojdaka

Grand Prix Polski – pewne zwycięstwo Wojtka Wojdaka

wojdakBardzo wysoki poziom zaprezentowali zawodnicy podczas Grand Prix Polski w pływaniu. W ostatni weeked na basenie poznańskich Term Maltańskich stawiła się niemal cała krajowa czołówka, bowiem stawką były przede wszystkim bilety do Kanady na mistrzostwa świata na krótkim basenie. W pięknym stylu kwalifikacje do Mistrzostw Świata uzyskał m.in. pochodzący z Maszkienic Wojciech Wojdak.

To co zrobił w niedziele 21 listopada Wojciech Wojdak płynąc w konkurencji 1500m stylem dowolnym przeszło najśmielsze oczekiwania o tym co może się wydarzyć w ten weekend na Termach Maltańskich. Podopieczny trenera Marcina Kacera dosłownie zdeklasował rywali docierając do mety prawie pięćdziesiąt sekund szybciej niż najlepszy z konkurentów Filip Zaborowski (MKP Szczecin).

Wojdak każde 100m tej konkurencji pływał sporo poniżej 59 sekund, a na ostatnich 500metrach miał już ponad pół minuty przewagi nad rywalami. Mimo tak intensywnego tempa popisał się jeszcze znakomitym finiszem, przepływając ostatnie 100m najszybciej z wszystkich startujących w tej konkurencji. Kiedy dotarł na metę na tablicy pokazał się wynik 14:26.94! Mało powiedzieć, że jest to o prawie sześć sekund poprawiony jego rekord życiowy na tym dystansie, ale jest to też drugi wynik w historii krajowego pływania w tej konkurencji. Szybciej od niego wśród Polaków pływał tylko Mateusz Sawrymowicz, kiedy zdobywał złoty medal mistrzostw Europy w Debreczynie w 2007 roku (14:24.54). Rezultat Wojdaka to także drugi najlepszy czas w obecnym sezonie na listach światowych i Europejskich na tym dystansie. Wojtek Wojdak otrzymał za ten występ 936 pkt, co okazało się najwyżej punktowanym rezultatem całych zawodów. Czas ten pozwolił również Wojdakowi ze sporą nawiązką wypełnić minimum kwalifikacyjne do reprezentowania naszego kraju  w tej konkurencji na mistrzostwach świata w Kanadzie.

Z kolei w sobotę 19 listopada na dystansie 400m stylem dowolnym Wojciech Wojdak nasz doskonały kraulista w znakomitym tempie pokonywał kolejne długości basenu, zostawiając konkurentów coraz dalej w tyle. Wojtek ostatecznie uzyskał czas 3:38.01 (922 pkt), który jest zaledwie o 0,44 sekundy słabszy od jego własnego rekordu kraju, uzyskanego w finale zeszłorocznego czempionatu Starego kontynentu w Netanji, a także plasuje się na trzecim miejscu w rankingu najlepszych czasów uzyskanych na tym dystansie przez polskich zawodników w historii. Tym samym Wojdak bez żadnego problemu wypełnił minimum kwalifikacyjne i powalczy o jak najlepszy wynik na tym dystansie w grudniowych mistrzostwach świata w Windsor.

Rewelacyjne występy Wojdaka w Poznaniu zaowocowały zdecydowanym zwycięstwem w klasyfikacji generalnej w zawodach Grand Prix Polski, z łączną sumą 2671 pkt.

megatiming.pl / ib

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast