Don't Miss
Home » Religia » Grupa nr 8 już na Jasnej Górze / zdjęcia

Grupa nr 8 już na Jasnej Górze / zdjęcia

521a3eb08c0b4_pUczestnicy 31. Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej, pomimo trudów dziewięciodniowej podróży, weszli w niedzielę 25 sierpnia na Jasną Górę. Od 14 rozpoczęło się uroczyste wejście pielgrzymów do Jasnogórskiego Sanktuarium.

Na Jasną Górę w 26 grupach dotarło ok. 8700 pielgrzymów. Najmłodszym był Karol, który ma czternaście miesięcy, a najstarszym była Janina, która ma 85 lat. Podczas pielgrzymki w Zabawie dwie pary przyjęły sakrament małżeństwa. Tarnowska pielgrzymka była najliczniejszą, jaka w tym roku pieszo dotarła na Jasną Górę.

Wśród ponad 8 tysięcy pielgrzymów idzie kilkuset pielgrzymów z dekanatu Szczepanów, Brzesko, oraz Czchów. Grupa Pielgrzymkowa nr 8 pw. Św. Stanisława BM prowadzona była przez Ks. Mariana Kostrzewę.

Pielgrzymce przewodniczyło 113 kapłanów oraz 105 kleryków z tarnowskiego seminarium. Kierownikiem całej 31. Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej był ks. Zbigniew Szostak.

“Być solą ziemi’ – to hasło towarzyszyło im przez dziewięć dni pieszych rekolekcji.

O 17 na wałach jasnogórskich rozpoczęła się Msza święta z udziałem pielgrzymów 31. Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę, kapłanów, diakonów, alumnów i sióstr zakonnych diecezji tarnowskiej oraz biskupa tarnowskiego ks. Andrzeja Jeża.

Galeria zdjęć Pielgrzymi na ul. Hektarowej (RDN)<==

Galeria zdjęć Pielgrzymi na Jasnej Górze (RDN)<==

Galeria zdjęć (Gazeta Krakowska) <==

RDN / bazylikaszczepanow.pl

Foto – Grzegorz Golec

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast