Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Grzegorz Wawryka Osobowością Roku 2016 Gazety Krakowskiej!

Grzegorz Wawryka Osobowością Roku 2016 Gazety Krakowskiej!

Burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka został laureatem konkursu „Osobowość Roku 2016” w kategorii Samorząd. Był nominowany za zainicjowanie rozbudowy i modernizacji szpitala powiatowego. W czasie uroczystej gali, jaka w ostatni piątek odbyła się w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha z rąk przewodniczącego Kapituły Plebiscytu prof. Józefa Lipca odebrał statuetkę i list gratulacyjny.

Gazeta Krakowska już po raz 25. nagrodziła ludzi, którzy wyróżnili się szczególnymi osiągnięciami w różnych dziedzinach życia. Kapituła Plebiscytu wskazała dziesięciu laureatów – „Ludzi Roku 2016”, w tym roku otrzymali je, między innymi kardynał Stanisław Dziwisz i przewodniczący Gminy Żydowskiej w Krakowie, Tadeusz Jakubowicz. Czytelnicy i Kapituła Plebiscytu, spośród 500 nominowanych, wybrali 89 „Osobowości Roku 2016”. Ideą plebiscytu jest docenienie ludzi, którzy osiągnęli sukcesy w swojej pracy i znacząco zasłużyli się dla swoich lokalnych społeczności.

 –Nasza gmina dynamicznie się rozwija – powstały nowe obiekty sportowe i kulturalno-oświatowe, jak choćby hala sportowa przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 3, a przed nami wiele kolejnych ważnych zadań inwestycyjnych. Cieszę się, że zostało to zauważone w plebiscycie Gazety Krakowskiej – mówi burmistrz.

Bardzo ciekawe, że tytułu Osobowości Roku nie przyznano np. Stefanowi Kolawińskiemu – burmistrzowi Bochni, który w sposób wręcz brawurowy i godny podziwu doprowadził do powstania i żywiołowego rozwoju  Bocheńskiej Strefy Aktywności  Gospodarczej, w której ulokowało lub w najbliższym czasie zamierza ulokować swoje zakłady już dziesięć dużych firm, przeznaczając na inwestycje w strefie kilkaset milionów złotych.

Ciekawe, że nominację do tytułu Osobowości Roku za 2016r. Grzegorz Wawryka otrzymał za zainicjowanie rozbudowy i modernizacji szpitala powiatowego. Jeszcze nie wiadomo o jaki szpital powiatowy chodzi, bo chyba nie w Brzesku. W najbliższym czasie zostanie to bardzo dokładnie sprawdzone, bo to prawdziwa sensacja, że Grzegorz Wawryka jest tak dynamicznym i skutecznym orędownikiem rozbudowy i modernizacji jakiegoś szpitala. 

Aby odebrać tę zaszczytną nagrodę burmistrz Grzegorz Wawryka otrzymał aż ….32 głosy! Kosztowało to więc jakieś 60 zł. Gratulujemy tak niezwykłego sukcesu!

info na podstawie Gazety Krakowskiej

foto:Marek Kotfis UM Brzesko

brzesko.info.pl

3 komentarze

 1. Krzysztof Bigaj

  Szanowny Panie, zostały przez Waszą redakcję naruszone prawa autorskie do zamieszczonego zdjęcia w materiale zatytułowanym Grzegorz Wawryka Osobowością Roku 2016. Powołujecie się na foto: Gazeta Krakowska. Gazeta ta nie zamieszczała takiego zdjęcia. Proszę zamieścić widoczne przeprosiny dla Urzędu Miejskiego w Brzesku za zaistniała sytuację i podpisać fot. Marek Kotfis UM Brzesko. Z wyrazami szacunku. Krzysztof Bigaj

  • Szanowny Panie Krzysztofie,
   Materiał stanowił przedruk z portalu brzesko.info.pl i stąd taka informacja. Zaktualizowaliśmy opis zdjęcia.
   Z wyrazami szacunku.
   Redakcja IB

 2. Krzysztof Bigaj

  Szanowny Panie, dziękuję za sprostowanie. Przekonał się Pan,że z tymi przedrukami to nie zawsze jest dobrze dla portalu.Z wielką przyjemnością udostępnimy nasze zdjęcia jeśli będą Państwo potrzebowali, żeby nie następowały takie pomyłki. Z wyrazami szacunku. Krzysztof Bigaj
  P.S. ja zawsze się uśmiecham.

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast