Don't Miss
Home » Wiadomości » HARCERZE Z „DWÓJKI” MAJĄ MOC W MAŁOPOLSCE

HARCERZE Z „DWÓJKI” MAJĄ MOC W MAŁOPOLSCE

Ponad 1500. zuchów, harcerzy i instruktorów z 22 małopolskich hufców uczestniczyło w inauguracji roku harcerskiego ZHP Chorągwi Krakowskiej, której organizatorem był Hufiec Podkrakowski. Uczestnicy zlotu rozlokowani zostali w miejscowościach Zielonki, Michałowice, Więcławice i Zabierzów, a tegorocznemu wydarzeniu towarzyszyło hasło „Mamy moc!”.

Szczep Drużyn im. Bohaterów Września, działający przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Brzesku reprezentowały trzy patrole o roboczych nazwach Ziemniaczane Ziemniaki, Ziemniaki z Nutellą (pion harcerzy) oraz Szyszkożerne WielbłądDziki (pion harcerzy starszych).

Organizatorzy spotkania przygotowali ciekawy program dostosowany do wieku i umiejętności. W piątek uczestniczyliśmy w apelu powitalnym, a następnie wszystkie drużyny udały się na punktowaną Nocną Grę Miejską. W sobotę czekała nas gra terenowa po Michałowicach, podczas której m. in. sprawdzaliśmy swoją moc w tyrolce, przejściu przez most linowy, wspinaczce oraz innych zajęciach biletowanych. Wieczorem bawiliśmy się na koncercie zespołów InoRos oraz Poparzeni Kawą Trzy. W niedzielę uczestniczyliśmy we Mszy Św., która odprawiana była przed zabierzowskim ratuszem, tuż po niej odbył się uroczysty apel, kończący trzydniowe harcowanie.

Z kompletem nagród wróciliśmy do Brzeska ponieważ po podsumowaniu Nocnej Gry Miejskiej, w kategorii harcerzy, patrol im. Starzyńskiego pod opieką druhny komendantki phm. Renaty Rożkowicz i druhny Aleksandry Reczek (Ziemniaki z Nutellą) zdobył trzecie miejsce. Drugie miejsce w tej samej rywalizacji zajął patrol mjr Hubala pod przewodnictwem pwd. Marcina Gromadzkiego i druhny Zofii Górskiej (Ziemniaczane Ziemniaki). Miłą niespodziankę sprawili harcerze starsi z 1DSH Fatamorgana (Szyszkożerne WielbłądDziki), którzy w swojej kategorii wywalczyli trzecie miejsce. Opiekunem patrolu był druh Antoni Kotyński.

Pwd. Marcin Gromadzki

Reklamy i banery w gazecie oraz na portalu Informator Brzeski  – tel. 608 653 909, redakcja@informatorbrzeski.pl

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast