Don't Miss
Home » Wiadomości » “Hydrozagadka” w gminie Iwkowa

“Hydrozagadka” w gminie Iwkowa

Bogusław Kamiński, wójt Iwkowej niczym superman As z kultowego filmu “Hydrozagadka” w reżyserii Andrzeja Kondratiuka, chce wytropić dlaczego z gminnego wodociągu ginie woda. Wszystko wskazuje na to, że ktoś ją kradnie. Nagły pobór wody występuje nad ranem. Ostatnio w ciągu godziny z wodociągu wyparowało cztery tysiące litrów wody.

Gmina ma broń, która pozwala szybko ustalić co dzieje się z wodą. Zainstalowała szereg specjalistycznych czujników – Mamy nowe technologie w wodociągach, dzięki którym na bieżąco wiemy o której godzinie i jakie jest zużycie wody – mówi Bogusław Kamiński, wójt Iwkowej.

Jego zdziwienie wzbudził fakt, że o czwartej nad ranem z wodociągu “wypłynęło” cztery tysiące litrów wody. Nagły pobór trwał godzinę, co nie wskazuje na awarie.

Wszystko wskazuje na to, że ktoś ją kradnie. Wójt próbuje wykryć sprawcę – Zamykamy na poszczególnych odcinkach wodę i codziennie sprawdzamy jaki jest ubytek wody. Czekamy również na firmę, która sprawdzi nam szczelność wodociągu – dodaje Kamiński.

Jeżeli sprawca zostanie złapany zapłaci nie tylko za ukradzioną wodę ale grozi mu do trzech lat więzienia.

IB

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast