Nie przegap
Strona główna » Sport » I Brzeski Bieg Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych im. Satnisława Chudyby

I Brzeski Bieg Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych im. Satnisława Chudyby

Rozpoczynamy oficjalne zapisy do I Brzeskiego Biegu Pamięci Ofiar Wypadków Samochodowych i im. Stanisława Chudyby. Uruchomiona została elektroniczna aplikacja umożliwiająca dokonanie zapisu przez Internet:

http://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=589. Na stronie www.victoria-brzesko.pl opublikowany został również regulamin biegu. Na imprezę złożą się bieg główny na 10,5 km, bieg na 5,4 km oraz dla amatorów nordic walking również na 5,4 km.

Bieg jest poświęcony ofiarom wypadków drogowych oraz problemowi bezpieczeństwa na drogach. Podczas imprezy zbierane będą plastikowe zakrętki, z których dochód zostanie przeznaczony dla pani Renaty Maciaś z Wojakowej – ofiary tragicznego wypadku drogowego w 2007 r.  Szczegółowe informacje na ten temat również znajdują się na stronie www.victoria-brzesko.pl

Specjalnie na tę okazję został zaprojektowany okolicznościowy pamiątkowy medal. Na mecie otrzyma go każdy uczestnik, który pomyślnie ukończy bieg. Medal swoim kształtem przypomina uszkodzoną tablicę znaku drogowego. Na awersie umieszczony został  logotyp biegu – symboliczna droga, na której końcu jest znak Opatrzności. Pod spodem napis: „Idź przez życie tak, aby ślady twoich stóp przetrwały cię”. To słowa bpa Jana Chrapka, Ordynariusza Radomskiego i rzecznika prasowego Episkopatu Polski – ofiary tragicznego wypadku drogowego w 2001 r.

Skierowaliśmy zaproszenie do wsparcia biegu przez przedsiębiorców, którzy osobiście znali patrona biegu  pana Stanisława Chudybę i byli jego biznesowymi partnerami. Dzięki ich pozytywnej reakcji i – trzeba powiedzieć – znacznemu wsparciu, co w czasach kiedy nie jest łatwo prowadzić biznes, świadczy o tym, że w środowisku brzeskich przedsiębiorców sprawdzone od pokoleń wartości życiowe mają nadal jeszcze mają znaczenie, możliwe stało się zrealizowanie tego ambitnego przedsięwzięcia.

Ogromne uznanie należy się również radnym powiatowym. W szczególności Przewodniczącemu Rady Powiatu panu Kazimierzowi Brzykowi, który nie tylko poparł pomysł, ale bardzo się osobiście zaangażował w pomoc przy jego realizacji. Pan przewodniczący planuje również osobisty udział w biegu. To dla nas nie jest specjalnie zaskakujące, ponieważ Kazimierz Brzyk to w sportowym świecie ziemi brzeskiej postać powszechnie znana. Od lat niestrudzony propagator sportowego stylu życia, organizator mnóstwa imprez, zwłaszcza narciarskich. Co najmniej kilkaset osób na naszym terenie może powiedzieć, że swój pierwszy kontakt z nartami zawdzięcza wyjazdom w organizowanym przez Kazimierza Brzyka. Wiele pucharów i medali znajdujących się w prywatnych kolekcjach zostało zdobytych na zawodach organizowanych przez obecnego Przewodniczącego Rady Powiatu. Jest też Kazimierz Brzyk miłośnikiem rekreacji rowerowej i nie ma chyba dróżki w powiecie brzeskim, która by nie widziała Kazimierza Brzyka na rowerze. W czasie wakacji, wraz z przyjaciółmi przemierzał, oczywiście na rowerze,  wybrzeże morza bałtyckiego.  Korty tenisowe Okocimskiego Klubu Sportowego również znają Kazimierza Brzyka bardzo dobrze. Chociaż akurat bieganie nie jest jego sztandarową aktywnością, to przecież ma na swoim koncie zaliczony maraton w Warszawie. Jak na taki „dodatkowy” sport, to całkiem niezłe osiągnięcie. Choć ten maraton został zaliczony już dość dawno, to jednak dla takiego sportowca, pokonanie skromnej dyszki, zwłaszcza po „łagodniutkich” dróżkach rodzinnego Okocimia, nie powinno stanowić żadnej trudności.

 Dziękujemy również pani radnej Ewie Cierniak-Lambert Przewodniczącej  Komisji Zdrowia, Opieki Społecznej i Rodzinnej Rady Powiatu, która pierwsza wyraziła chęć wsparcia biegu nie tylko jako przedsiębiorca – właścicielka Centrum Medycyny Rodzinnej w Gnojniku, ale również prywatnie, po prostu jako osoba która Stanisława Chudybę  znała i szanowała jako człowieka.

Taka postawa radnych wzbudza szczególne uznanie,. zwłaszcza, że jako radni poprzedniej kadencji, obydwoje byli w zupełnie innych klubach radnych niż pan Stanisław Chudyba.  W czasach, kiedy dobre przykłady nie idą z góry, postawa naszych radnych powiatowych musi napawać jakimś optymizmem.

 Na autentyczny szacunek trzeba sobie zasłużyć swoim życiem. Pan Stanisław Chydyba zasłużył sobie na ten szacunek i można powiedzieć, że z tego powodu odniósł życiowy sukces.

Również inni radni chcą wesprzeć imprezę poświęconą ich tragicznie zmarłemu koledze z Rady Powiatu. Są nawet tacy, którzy deklarują nie tylko wsparcie finansowe, ale wręcz – podobnie jak Przewodniczący Rady –  start w biegu. Zobaczymy czy wytrwają w swoim zamiarze. Chętnie opublikujemy te nazwiska, bo jak się to mówi: verba docet, exempla trahunt – słowa pouczają, przykłady pociągają.

Serdecznie zapraszamy do Brzeska, uczestnictwa w biegu lub przyłączenia się do innych  akcji organizowanych w czasie imprezy.

Życzymy miłych wrażeń.

www.victoria-brzesko.pl

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast